Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Popüler Diziler Romantik Diziler Tarih Dizileri

The Last Kingdom

(Son Krallık)
535 Okunma
Belirsiz

8.3
YAZAR 7.9
PUAN -
İlk Sen Oyla !

The Last Kingdom, İngiliz, tarihi televizyon dizisi. Bernand Cornwell‘in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanmıştır. Dizi ilk 10 Ekim 2015 tarihinde yayınlandı. Kasım sonuyla birlikte ilk sezonun finali yapıldı. Uzun süre ara veren dizinin 2017 tarihinde ikinci sezonu ile tekrar ekranlara geldi.

 

Konusu


Bir İngiliz Kralı’nın oğlu olan Uhtred, babasının savaşta ölmesiyle Kont Ragnar‘ın kölesi olarak Paganların yaşadığı bölgeye götürülür. O bölgede çocukluğunu geçiren Uhtred, Kont Ragnar’ın bir saldırı sonucu ölmesiyle yeniden İngilitere’ye döner. Babasının ölmesiyle tahta amcası geçmiştir ve varis olan Uhtred’i öldürmek ister. Uhtred hakkında bir iftira ortaya atıp, Kont Ragnar’ı Uhtred’in öldürdüğü ortaya atar. Uhtred, ne İngilizlerden ne de paganlardan yardım alamaz. Yardım için dolaşmaya başlar ve Wessex Krallığı’na gider. Burada Alfred ile tanışır. Alfred, İngiltere’yi pagan istilasından kurtarmak ve tek çatı altında toplamak istemektedir. Uhtred, çocukluğunu İngilizler, gençliğini paganlar ile geçirdiği için ikilemde kalır. Kimin tarafında olacağını seçmekte zorlanır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Alexander Dreymon Uhtred of Bebbanburg
2 Tobias Santelmann Ragnar
3 Emily Cox Brida
4 Thomas W. Gabrielsson Guthrum
5 Joseph Millson Ælfric
6 Rune Temte Ubba
7 Matthew Macfadyen Lord Uhtred
8 Ian Hart Beocca
9 David Dawson Büyük Alfred
10 Adrian Bower Leofric
11 Simon Kunz Odda the Elder
12 Harry McEntire Aethelwold
13 Brian Vernel Odda
14 Amy Wren Mildrith
15 Charlie Murphy Iseult

Yazar Yorumu


2015 yılında ilk sezonu yayınlandı. Uzun bir aradan sonra 2017 yılında mart ayında ikinci sezon yayınlanmaya başladı. Hikaye ve senaryo olarak güzel bir dizi. Kıyafet seçimi o dönemi yansıtıyor gayet uyumlu. Vikings ile kıyaslamam gerekir ise Vikings’in bir tık altı bir dizi diyebilirim.

Her bölüm diğer bölümü merak ediyorsunuz gayet sürükleyici kendini izletiyor. Hatta Başrol oyuncusunun yerine kendinizi koyuyorsunuz, iki taraf arasında kalıyorsunuz. Bir yanınız Ragnar’ın tarafını seçmek istiyor, bir yanınızda İngiltereyi.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Purge

(Arınma Gecesi Dizisi)

The Purge, 2018 yapımı Korku, Dram, Suç, Aksiyon t …

Devamını Oku

Six

(Altı)

Six, Aksiyon, Dram, Savaş, Tarih türünde ABD  …

Devamını Oku

Love with Flaws

(Komedi, Romantik)

İlk bölümü 27 Kasım 2019’da MBC’de yay …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...