Yazar: Cem

Dram Dizileri Fantastik Diziler Final Yapan Diziler Tarih Dizileri

Marco Polo

(Marco Polo'nun Gençliği ve Kubilay Han Yılları)
398 Okunma
Final Yaptı

8.1
YAZAR 7.2
PUAN 7.5

Marco Polo, Marco Polo’nun Moğol İmparatoru ve Kağan olan ve aynı zamanda Yuan Hanedanı (1271-1368)’nın kurucusu olan Kubilay Han‘ın sarayında yaşadığı ilk yıllardan esinlenmiş Amerikan drama web televizyon serisidir. John Fusco tarafından yazılan ve oluşturulan dizinin baş rollerinde Lorenzo Richelmy ve ana rolde Benedict Wong Kubilay Han olarak oynamaktadır. Yapımcılığını The Weinstein Company‘nin yaptığı dizinin Netflixle olan sözleşmesi 7 Ocak 2015’de yenilenerek 10 bölümlük ikinci sezonu 1 Temmuz 2016’da gösterime girdi. Ancak beklenilen getiriyi sağlamadığı için 3 üncü sezon iptal edilerek dizi sona erdi.

 

Konusu


Marco Polo, Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’inde geçmekte… Bilmediği bir coğrafyada siyasi hesaplaşmaların ortasında kalan kahramanımız, Kubilay Han’ın imparatorluğunu korumaya çalışıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Lorenzo Richelmy Marco Polo
2 Benedict Wong Kublai Khan.
3 Joan Chen Chabi
4 Pierfrancesco Favino Niccolò Polo
5 Rick Yune Kaidu
6 Amr Waked Yusuf
7 Remy Hii Prince Jingim
8 Zhu Zhu Kokachin
9 Tom Wu Hundred Eyes
10 Mahesh Jadu Ahmad
11 Olivia Cheng Mei Lin
12 Uli Latukefu Byamba
13 Chin Han Jia Sidao
14 Ron Yuan Nayan
15 Claudia Kim Khutulun
16 Jacqueline Chan Shakana
17 Leonard Wu Orus Kaidu'nun oğlu
18 Thomas Chaanhing Gerel
19 Chris Pang Arban
20 Gabriel Byrne Pope Gregory X
21 Michelle Yeoh Lotus

Yazar Yorumu


Her şey Babasının Marco Poloyu Moğol Hükümdarı olan Kubilay Han’a vermesi ile başlıyor. Zamanla Marco Polo aldığı eğitim ve Kubilay Hanın kendisine olan ilgisi güveniyle kendini ailenin içinden biri gibi olmasını sağlıyor. Dizi buram buram tarih kokuyor. Moğol Tarihini anlatan çok az yapım mevcut keşke devam etseydi diyeceğim, ancak senaryo da çok fazla saçmaladılar. İkinci sezon beklenileni karşılamadığı için son buldu. Tarihi dizi severler için bu dizi şaheser diyebilirim. Kaçırmayın. Dizinin bütçesi o dönem Game of Thrones’dan sonra en fazla bütçe ayrılan dizi. Ama beklenileni karşılamadığı için 3 sezon onayı alamadı.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Ash vs Evil Dead

(Aksiyon, Korku ve Komedi)

Ash vs Evil Dead, Aksiyon, Korku, Komedi türünde A …

Devamını Oku

Heimebane

(Spor, Dram)

Heimebane, 2018 yılında NRK tarafından yayımlanmay …

Devamını Oku

Coroner

(Dram)

Coroner, 2019’da izleyicilerle buluşan Dram  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...