Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Drifting Dragons

(Animasyon, Fantastik, Macera)
489 Okunma
Devam Ediyor

6.7
YAZAR 7.0
PUAN 7.3

İlk sezonu 30 Nisan 2020’de Netflix platformunda yayınlanan Drifting Dragons; Fantastik ve Macera türlerinde Japonya yapımı bir Animasyon dizisidir.

Yönetmen: Tadahiro Yoshihira

Konusu


Hava gemisi Quin Zaza’nın mürettebatının hedefinde gökyüzünün hakimi olan ejderhalar vardır. Ejderhaları avlayıp etlerini ve yağlarını satarak geçimlerini sağlamaları gerekiyordur. Eğer av başarısız olursa geçinmekten çok daha büyük dertleri olacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Sora Amamiya Takita
2 Makoto Furukawa Faye
3 Kana Hanazawa Vanabelle
4 Tomoaki Maeno Mika
5 Sôma Saitô Giraud

Yazar Yorumu


Drifting Dragons, Taku Kuwabara tarafından yazılıp çizilen bir Japon manga serisidir. Animasyon aslında neredeyse tüm bölümlerinde aynı hikayeyi anlatıyor. Ya bir ejderha avlanıyor ya da avlanan ejderhanın etiyle ne tür bir yemek yapılabilir veya bu ejderhadan ne kadar para kazanılabilir diye tartışılıyor. Zaten bölümlerin çoğu hava gemisinde geçiyor. Drifting Dragons, Japonların balinaların sayısını kontrol altında tutabilmek için yaptıkları balina avcılığından esinlenilerek üretilmiş bir yapım. Av için kullanılan silahlardan gemiye ve mürettebata kadar her şey bunun kanıtı.

Birbirleriyle ne kadar çok tartışırlarsa tartışsınlar uyumlu bir mürettebat izliyor. Ama benim ilgimi mürettebattan çok ejderhaların tasarımları ilgilendiriyor. Şimdiye kadar yüzlerce farklı yapımda gördüğümüz ejderhalardan çok daha farklılar. Daha renkli, daha süslü ve birçok farklı boyuttalar. Şehirler için tehlike yarattıklarından söz edilip avlanıyorlar ama çoğunlukla sadece ticari düşünceyle avlandıklarını görüyoruz.

Drifting Dragons’un bana göre en güzel yanı müzikleriydi. Ejderha avı sırasında arkada çalmaya başlayan müzik izleyiciyi de animasyonun bir parçası haline getiriyor ve havaya sokuyor. Tabii ki Mika karakterinin de diğer herkesten farklı bir yapıda oluşu ve ejderha etine karşı olan doymak bilmeyen açlığı dizinin komik yanlarını oluşturuyor.

Çizim/Animasyon: 7/10

Hikâye: 7/10

Karakterler: 7/10

Müzikler: 8/10

Genel: 7/10

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Fullmetal Alchemist

(Anime Dizi Metal Simyacı)

Fullmetal Alchemist (Metal Simyacı), genelde hayra …

Devamını Oku

The Hollow

(Aile, Animasyon, Dram, Fantastik, Gizem)

İlk bölümü 8 Haziran 2018 tarihinde Netflix platfo …

Devamını Oku

Carmen Sandiego

(Aksiyon, Animasyon, Macera)

İlk sezonu 18 Ocak 2019’da Netflix platformu …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.