Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Fast & Furious Spy Racers

(Aksiyon, Animasyon, Suç)
269 Okunma
Devam Ediyor

5.5
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

İlk sezonu 26 Aralık 2019’da Netflix platformunda yayınlanan Fast & Furious Spy Racers; Aksiyon ve Suç türlerinde Amerikan yapımı bir Animasyon dizisidir.

Yönetmenler: Leo Riley, Micah Gunnell, James Yang, Bret Haaland

Konusu


Fast & Furious Spy Racers, gizli bir devlet kurumu dünya için büyük tehditler oluşturan bir yarış çetesine sızması için Dom Toretto’nun küçük kuzeni sokak yarışçısı Tony Toretto ve ekibini görevlendirir. Animasyon, Hızlı ve Öfkeli filmleriyle aynı evrende geçiyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Tyler Posey Tony Toretto
2 Charlet Takahashi Chung Margaret 'Echo' Pearl
3 Jorge Diaz Cisco Renaldo
4 Camille Ramsey Layla Gray
5 Luke Youngblood Frostee Benson
6 Manish Dayal Shashi Dhar
7 Renée Elise Goldsberry Ms. Nowhere
8 Tru Valentino Gary
9 Olivia Olson Jun
10 Bayardo De Murguia Muscles
11 Tim Matheson General Dudley
12 Jimmy Tatro Mitch
13 Kimberly Brooks Wanda Benson
14 Secunda Wood Tiffany Benson
15 Vin Diesel Dom Toretto
16 Hania Riley Sinclair Sissy Benson
17 Fred Tatasciore Rusty
18 Dave Thomas Cleve Kelso
19 Amanda Philipson Spy Watch

Yazar Yorumu


Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızlarından Vin Diesel’ın da yapımcılar arasında yer aldığı Fast & Furious Spy Racers, filmler ile aynı evrende geçiyor. Ama bu sefer ajanlığı Dom Toretto ve ekibi değil de Dom’un tavsiyesiyle Tony Toretto ve ekibi yapıyor. İlk sezonda yer alan 8 bölüm de filmlerle birçok ortak noktaya sahip. Dom’un yer aldığı 2 bölümde de aileye verdiği önemi vurgulaması, Tony’nin Dom’un arabasına benzer bir yaraş arabası kullanıyor oluşu, ikisinin de bir ekibinin oluşu, devlet adına ajanlık yapmaları, her zaman emirler yerine inandıkları doğruları uygulamaları ve arabayla başarılamayacak birçok imkansız görevi başarmaları…

Dizinin animasyon oluşu nedeniyle hayal gücünün sınırları zorlanıyor ve filmlerde yapılamayan tehlikeli sahneler bu animasyonda yapılabiliyor. Her bölümde araba yarışları ve aksiyona doyuran tehlikeli sahneler yer alıyor. Her bölümü sıkılmadan izleyeceğinizin garantisini verebilirim. Yaratılan karakterlerin film evrenindeki karakterlerle yarışabilecek kadar eğlenceli ve başarılı olduğunu söyleyebilirim.  Asla birbirlerine inanmaktan vazgeçmiyorlar ve aileyi her zaman ön planda tutuyorlar. Keşke Dom Toretto karakterini daha çok Vin Diesel’a benzetebilselerdi. En azından seslendirmeyi Vin Diesel yapmış.

Animasyondaki iyi ve kötü karakterler henüz ergenlik çağındaki çocuklar olduğundan dizinin yetişkinlere uygun olmadığı düşünülebilir. Ama Hızlı ve Öfkeli filmlerini seviyorsanız kesinlikle bu diziyi de izlemeniz gerek. Zaten izlerken bazı sahnelerin filmler benzerlik gösterdiğini göreceksiniz. Renkli ve hızlı arabalar, hareketli müzikler ve baştan sona aksiyon dolu sahneler varken Fast & Furious Spy Racers, IMDB’den daha yüksek bir puan almayı hak ediyor.

Çizim/Animasyon: 7/10

Hikâye: 7/10

Karakterler: 8/10

Müzikler: 8/10

Genel: 7.5/10

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Young Justice

(Animasyon Dizi)

2010 yılında yayınlanmaya başlayan Young Justice,  …

Devamını Oku

Ghost in the Shell: SAC_2045

(Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu)

İlk sezonu 23 Nisan 2020’de Netflix platform …

Devamını Oku

Kyaputen Tsubasa

(Kaptan Tsubasa)

1983-1986 yılları arasında yayınlanan ve tüm çocuk …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.