Yazar: Kürşat Kanepeci

Final Yapan Diziler Gençlik Dizileri Komedi Dizileri Romantik Diziler

Modern Farmer

(Gençlik, Komedi, Romantik)
603 Okunma
Final Yaptı

7.3
YAZAR 7.5
PUAN 7.7

İlk bölümü 18 Ekim 2014 tarihinde SBS kanalında yayınlanan Modern Farmer; Romantik Komedi ve Gençlik türlerinde tek sezondan oluşan Güney Kore yapımı bir televizyon dizisidir.

Yönetmen: Jin Suk Oh

Konusu


Modern Farmer, gençlere hitap eden ve 4 kişiden oluşan EXO adlı bir rock grubunun başarısız olmaları sonucu dağılmalarını ve yıllar sonra grubun kurucusu olan Lee Min Gi’nin albüm çıkarmayı kafasına koymasını anlatıyor. Bu albümü çıkarabilmek için kendisine miras kalan arsayı satmak isteyen Lee Min Gi, tarlayı yüksek bir fiyata satamayınca grubun diğer üyelerini de ikna ederek fiyatı tavan yapan lahanayı yetiştirmeye başlarlar. Bu sırada da hem yeni hayatlarına alışmaya çalışacaklar hem de yeni dostluklar ve aşklara yelken açacaklardır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Hong-ki Lee Lee Min-Ki
2 Min Woo Park Kang Hyeok
3 Si-eon Lee Yoo Han-Cheol
4 Dong-Yeon Kwak Han Ki-Joon
5 Lee Hanee Kang Yoon-Hee
6 Byung-Ok Kim Han In-Ki
7 Mina Kwon Lee Soo-yeon
8 Han-wi Lee Kang Young-Sik
9 Il-hwa Lee Yoon Hye-Jung
10 Lincoln Lambert Hwang Min-Kuk

Yazar Yorumu


Günümüzde birçok şarkıcı ve grup kısa sürede ünlenebiliyor ama çok azı kariyerine devam edebilecek kadar şanslı oluyor. İşte Modern Farmer da o şanssız gruplardan birinin ilk albümlerini çıkarabilmek için köye gidip lahana yetiştirme çabalarını anlatıyor. 20 bölüm boyunca hem gülüp hem ağlayacaksınız. Romantizmi de iliklerinize kadar hissedebileceksiniz. 

Hikayesinden kurgusuna, karakterlerden verdiği mesajlara ve en önemlisi de müziklerine kadar çok başarılı bir dizi yapmayı başarmışlar. Böyle bir dizinin sadece 20 bölüm sürmüş olması benim için büyük hayal kırıklığı oldu. Çünkü izlerken çok eğlendim ve her bölüm 1 saatten fazla olmasına rağmen hiç sıkılmadan izledim. Ana hikayenin ne olduğunu biliyoruz ama dizinin içerisine o kadar çok yan hikaye eklenmiş ki neredeyse her karakteri ayrıntılı bir şekilde geçmişiyle beraber tanıdık. Ayrıca sadece parasını verip aldığımız o sebze ve meyveleri yetiştirebilmek için köydeki çiftçilerin ne zorluklar çektiklerini ve dayanışmanın önemini vurguluyor. Kısacası, her yaştan insana hitap edebilecek hikayesi ve Güney Kore kültürüyle yoğrulmuş bir yapım sizlerin izlemesini bekliyor.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy, Emmy ve Altın Küre ödüllü Ha …

Devamını Oku

Grisse

(Dram)

2018 yılının sonlarında izleyicilerle buluşan Gris …

Devamını Oku

Salvation

(Bilim Kurgu, Dram, Gerilim)

İlk bölümü 12 Temmuz 2017 tarihimde CBS kanalında  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.