Yazar: Kürşat Kanepeci

Final Yapan Diziler Gençlik Dizileri Komedi Dizileri Romantik Diziler

Onzoshi Boys

(Gençlik, Komedi, Romantik)
849 Okunma
Final Yaptı

5.8
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

İlk bölümü 28 Nisan 2019’da Abema TV’de yayınlanan Onzoshi Boys; Gençlik, Komedi ve Romantik türlerinde her bölümü 15 dakikadan oluşan Japonya yapımı bir televizyon dizisidir.

Konusu


Onzoshi Boys; genç, yakışıklı ve zengin 4 erkeğin bir reality program ile evlenecekleri kızları bulmaya çalışmasını anlatan bir dizi. Programa 700 bin genç kız başvuruyor ve bunlardan yalnızca 3’ü seçiliyorlar. Yarışmanın formatına göre de sadece 4 kişi aradıkları aşkı bulacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Hiroki Iijima Taiga Saionji
2 Yû Inaba Susumu Teruyuki
3 Hayato Isomura Riku Nikaido
4 Natsumi Okamoto Yu Okuyama
5 Yûna Taira Nana Hirahara
6 Rena Takeda Fumi On
7 Ryôsuke Yamamoto Tatsunari Date

Yazar Yorumu


Onzoshi Boys, 15’er dakikalık 18 bölümden oluşan tek sezonluk bir Japon dizisi. Aslında dizi normal uzunlukta çekilmiş ve farklılık olsun diye 15’er dakikaya bölünmüş gibi hissettiriyor. Daha çok da gençlere hitap ediyor yani yetişkinlerin diziye birkaç bölümden daha fazla dayanabileceğini sanmıyorum çünkü bu konuda sunabileceği bir içeriğe sahip değil. Ama yanlış anlaşılmasın. Dizi, kesinlikle eğlenceli ve farklı bir yapım olmuş. Japonların evlilik kültürleri hakkında birçok bilgiye sahip oluyorsunuz. Kültürel olarak uymayacağından kesinlikle bizim ülkemize uyarlanabilecek bir dizi değil. Evlenmek için programa çıkan kızlar henüz reşit bile değilken ailelerinden hiçbir olumsuz tepki almıyorlar hatta dizide sadece 1 kızın ailesini görüyoruz. Güney Kore ‘de olduğu gibi Japonya’da da kızlar için iyi bir geleceğin anlamının üniversite okumak ya da kariyer yapmak değil de zengin bir erkekle evlenmek olduğunu bu dizi sayesinde daha iyi anladım.

Zengin ve yakışıklı 4 erkeğin beklenmedik bir şekilde kendi çevrelerinden ve statülerinden değil de bir televizyon programı sayesinde sıradan genç kızlarla evlenme çabalarını izleyeceğiz. Tabii aslında bu reality programın altında yatan sırları da bölümler ilerledikçe anlayacağız. Ama kızlar ve erkekler birbirlerini tanıdıkça her iki taraf da değişmeye ve birbirlerine uymaya başlıyorlar. 2 taraf da daha önce yaşamadıkları birçok yeniliği deneyimliyorlar. Kızlar, lüks bir yaşamın nasıl hissettirdiğini anlarken, erkekler de doğuştan gelen o zenginlik olmadan kendi çabalarıyla bir şeyler elde etmenin nasıl bir şey olduğunu merak etmeye başlıyor.

Sonuç olarak yaşım gereği bana uymayan bir dizi olmasına rağmen sırf Japon kültüründe evliliğin aileler ve çocuklar için ne kadar önemli olduğunu anlayabilmek için izlemeye devam ettim. Son bölümü de izleyip diziyi bitirdiğimde hem bu konuda çok bilgilendiğimi ve hem de gerçekten eğlendiğimi hissettim. Ayrıca her bölümün sadece 15 dakika oluşu da diziden hiçbir şekilde sıkılmamanızı sağlıyor.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Dominion

(Melekler ve Şeytanlar)

Dominion, 2014’te yayınlanmaya başlamış tv d …

Devamını Oku

Midnight, Texas

(Drama, Fantastik, Gizem)

Midnight, Texas; 2017 yılında yayınlanmaya başlaya …

Devamını Oku

Bless This Mess

(Komedi)

İlk bölümü 16 Nisan 2019’da ABC kanalında ya …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.