Anime Dizi Öneri: Fairy Tail – Fearī Teiru

Fairy Tail

Fairy Tail, Hiro Mashima tarafından yazılan bir Japon manga serisidir. 23 Ağustos 2006 yılından bu yana Kodansha’nın Haftalık Shonen Magazini dergisinde yayınlanmaktadır. Kodansha tarafından ciltlerinden ilki 2 Ağustos 2006 tarihinde yayınlanmışken, seri 17 Kasım 2016 tarihi itibariyle 58 cilde ulaşmıştır. Bu ciltler daha sonrasında A-1 Pictures ve Satelight tarafından anime serisine dönüştürülmüş ve 12 Ekim 2009 tarihinde Japonya’da piyasaya sürülmüştür. Bu anime serisi 30 Mart 2013 ‘te 175. bölümde son bulmuşken, devamı niteliğindeki yeni seri 5 Nisan 2014 – 26 Mart 2016 tarihleri arasında yayınlanmıştır. Aynı zamanda yedi orijinal video animasyonu olan serinin bir de anime filmi bulunmaktadır.

Yazarın Anime Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Fairy Tail Konusu:

Lucy genç bir büyücüdür ve en büyük hayali, büyücü loncalarının en iyisi olarak gördüğü Fairy Tail‘e katılmaktır. Sürekli seyahat eden genç büyücümüz yine bir seyahatı sırasında kötü kişilerin eline düşer ama Fairy Tail üyelerinden Natsu onu kurtarır. Natsu çok güçlü bir ateş büyücüsüdür. Natsu Lucy’e Fairy Tail’e katılması için teklifte bulunur ve Lucy’nin hayalleri sonunda gerçeğe dönüşmüştür…

Fairy Tail Seslendirenler:

  • Tetsuya Kakihara –Natsu Dragneel
  • Brittney Karbowski –Wendy Marvell
  • Aya Hirano –Lucy Heartfillia
  • Rie Kugimiya -Happy
  • Jamie Marchi –Cana Alberona

Fairy Tail Fragman:

Fairy Tail izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Komik sahneleri çok, görsel efekti güzel ve konusu sağlam, karakterleri neşeli, renkli karakterler 🙂 Ana karakterlerden farklı olarak yeni yeni karakterlerinde animeye katılmasıyla zengin bir seri .. Mistik güçlerin ve Büyü’nün konu edildiği bu güzel animeyi mutlaka izleyin..

Şuan 277 bölümde uzun bir anime. Bölüm süreleri kısa 25 dakikadan oluşmakta. Her gün bir kaç bölüm izleyebilirsiniz.

Çizim/Animasyon: 9/10
Hikaye: 8/10
Karakterler: 9/10
Müzikler: 7/10
Genel: 8/10

İMDB:
8,2 İmdb Puanı; imdb puanı normal en iyi animeler içinde olması gereken bir anime 🙂 izlemenizi tavsiye ederim.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler:

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!