Dizi Öneri: Limitless – Sınırsız

Limitless Dizi Öneri

Limitless (Sınırsız), 2011 ABD yapımı, Türkçeye Limit Yok adıyla çevrilen ve yayınlanan filminde rol alan Bradley Cooper’ın Edward “Eddie” Morra karakteri ile rol aldığı filmin devamı niteliğindeki Amerikan suç dram televizyon dizisidir. Cooper dizide yine aynı karakteri canlandırmaktadır. Televizyon dizisinin baş rolündeki karakter olan Brian Finch’i ise Jake McDorman canlandırmaktadır.

Televizyon dizisinin ve yine aynı konuyu ele alan filmin konusu, İrlandalı yazar Alan Glynn‘in ilk basımı 2001 yılında yapılan ve 2011 yılı Mart ayında yeniden piyasaya sürülen The Dark Fields (Karanlık Alanlar) adlı romanına dayanmaktadır. Televizyon dizisinin yapım anlaşması CBS televizyonu tarafından 8 Mayıs 2015 tarihinde yapılmış ve ilk bölümü yine bu televizyon kanalında 22 Eylül 2015 tarihinde gösterilmiştir.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Limitless Konusu:

28 yaşındaki Brian Finch, ona beynindeki her nörona mükemmel şekilde erişebilmesini sağlayan mucize ilaç NZT-48 ile tanışmıştır. Finch ilacı aldıktan sonra on iki saat boyunca hayatındaki her detayı hatırlamaktadır ve bu ilaç böylece onun dünyadaki en zeki kişi olmasını sağlamaktadır. Ancak ilacın yan etkisi, bir yıl süreyle kullanan kişilerde öldürücü etkilerinin bulunmasıdır. Ancak Finch’i gizemli şekilde takip eden senatör Eddie Morra, ilacın bu yan etkilerinin kaldırılması için bir iğne geliştirmiştir. Bu iğneyi, Finch’e FBI ile birlikte çalışması için sağlamaktadır. FBI ise bu gizemli ilaca karşı bağışıklığı bulunduğunu düşündüğü Finch ile ajan Rebecca Harris yardımcılığında çalışmaya başlar.

Limitless Oyuncular:

 • Jake McDorman, Brian Finch karakterinde
 • Jennifer Carpenter, FBI ajanı Rebecca Harris karakterinde
 • Hill Harper, FBI ajanı Spelman Boyle karakterinde
 • Mary Elizabeth Mastrantonio, FBI özel ajanı Nasreen “Naz” Pouran karakterinde
 • Bradley Cooper, dizinin filminde de rol alan ve filmin ana karakteri olan Senatör Eddie Morra karakterinde
 • Ron Rifkin, Brian’ın babası Dennis Finch karakterinde
 • Blair Brown, Brian’ın annesi Marie Finch karakterinde
 • Colin Salmon, Morra için çalışan eski bir istihbarat personeli Jared Sands karakterinde

Limitless Fragman:

Limitless izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Senaryo gerçekten güzel, diziye başlamadan önce mutlaka filmi izleyin. NZT 48 diye bir hap gerçekten var; ama bağışıklık iğnesi yok tabiki. Ayrıca sanıldığı kadar da etkili değil, zihin açıcı olarak kullanılıyor. Oyunculuk, genel olarak iyi, Bradley Cooper olduğuna bakmayın, adam toplasan 5-6 bölüm görünüyor zaten, onlar da 5 dakika. Gel arada oyna da dizinin popülerliği atsın der gibi. Onun dışında kahramanız Brian Finch gerçekten iyi bir oyun ortaya koyuyor. Neşeli hareketleri diziye hava katmış.

Sezon sayısı 1 bölüm sayısı 20 bölüm süresi ise 45 dakika.

İMDB:
7.4 İmdb Puanı; Limitless adlı filmi izlediyseniz diziyi de seveceksiniz konusu gayet güzel bir dizi Tavsiye ederim.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , ,

Bu Konuya 3 Kişi Yorum Yapmış Sende Yorum Yap

 1. Şu dizi gerçekten harika ötesi bilim kurgunun hat safaları gerçekten harika güzel bir yazı olmuş ayrıca teşekkkür ederim

 2. Filminin yerini tutmuyor elbette, ancak izlenesi dizidir. Güzel çalışma.

 3. Limitless son zamanlarda izlemiş olduğum en iyi 25 dizi listeme girmiş bir dizidir. İzlerken keyifaldığım dizilerden bir tanesidir. Ama bağlayıcılığı yoktur ve bağımlılık yapmaz. Önerilir.

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!