Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri

Bless This Mess

(Komedi)
510 Okunma
Devam Ediyor

6.5
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

İlk bölümü 16 Nisan 2019’da ABC kanalında yayınlanan Bless This Mess, Komedi türünde Amerikan yapımı bir televizyon dizisidir.

Yaratıcılar: Lake Bell, Elizabeth Meriwether

Konusu


Mike ve Rio, daha basit ve sakin bir hayat yaşamak için New York’taki işlerini geride bırakıp Nebraska’da kendilerine miras kalan eski bir çiftliğe taşınırlar. Artık tamamen yabancı oldukları ve çoğu şeyi kendilerinin üretmek zorunda kaldıkları yeni bir hayatları vardır. Yeni hayatları, planladıkları gibi gitmeyecek ama birbirlerine destek olarak her zorluğun üstesinden geleceklerdir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Dax Shepard Mike
2 Lake Bell Rio
3 David Koechner David Koechner
4 JT Neal Jacob
5 Lennon Parham Kay Bowman
6 Pam Grier Constance
7 Ed Begley Jr. Rudy
8 Langston Kerman Brandon
9 Nancy Lenehan Deb
10 Lisa Linke Clara
11 Jim O'Heir Kent
12 Susie Essman Donna
13 Rose Abdoo Linda
14 Linda Ray
15 Belle Adams Janine
16 Rita Moreno Theresa
17 Brendan Hunt Frank
18 Tim Bagley Jimmy
19 Jen Tullock Monique
20 Marla Gibbs Belle
21 Jessica St. Clair Stacey
22 Ellen D. Williams Dr. Rachel Kappler
23 Ithamar Enriquez Dr. Corchoran
24 Ian Roberts Joe
25 Connie Shin Karen
26 Jessica Elaina Eason Morgan
27 Monica Padman Danika
28 Emanuel Gironi Harrison
29 Anna Lamadrid Dianne

Yazar Yorumu


Çoğu kişi şehir yaşamından bunalıp bir köye ya da kasabaya yerleşmeyi hayal etmiştir. İşte Bless This Mess de bu hayali gerçekleştirebilmek için işlerini ve şehirdeki yaşamlarını geride bırakıp eski bir çiftlik evine taşınan yeni evli bir çifti merkezine alıyor. Çiftlik evine vardıklarında işlerin hayal ettiklerinden çok daha kötü bir hal aldığını fark eden çiftimiz, buna rağmen vazgeçmiyorlar ve ilk olarak internetten edindikleri bilgilerle ölü toprağı canlandırmaya çalışıyorlar.

Tüm karakterler arasında inanılmaz bir uyum var. Hepsinin kendine özgü komik yanları bulunuyor. Mike ve Rio’nun her zorluktan bir şekilde başarıyla çıkmaları, kötü dediğimiz durumların bile birkaç dakika sonra bizleri güldürecek bir hal alıyor oluşu, şehir hayatının kazandırdığı tecrübelerin çiftlik hayatıyla çatışması gibi öğeler diziyi daha da eğlenceli kılıyor. Bölümler kısa olduğu için de hiç sıkılmadan sonuna kadar izleyebiliyorsunuz.

Dizi, aslında çok basit bir senaryo üzerinden ilerliyor ve bizleri ters köşeye yatıran hiçbir olaydan söz edemeyiz. Ama dizinin böyle bir amacının olduğunu da sanmıyorum. Asıl amacın eğlendirmek ve güldürmek olduğu düşünülürse bu konuda başarılı bir yapım olmuş. Herkes, alışık olmadığı ortamlara girdiğinde ilk başlarda zorlanır ve dizi bu durumu basit ama başarılı bir şekilde izleyicilere sunmuş.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Ted Lasso

(Dram, Komedi, Spor)

İlk bölümü 14 Ağustos 2020’de Apple TV+&#821 …

Devamını Oku

Mythic Quest: Raven’s Banquet

(Komedi)

İlk bölümü 7 Şubat 2020’de Apple TV +’ …

Devamını Oku

Modern Farmer

(Gençlik, Komedi, Romantik)

İlk bölümü 18 Ekim 2014 tarihinde SBS kanalında ya …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.