Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Fantastik Diziler Final Yapan Diziler Korku Dizileri Macera Dizileri Tarih Dizileri

Da Vinci’s Demons

(Da Vinci'nin Şeytanları)
593 Okunma
Final Yaptı

8.0
YAZAR 8.5
PUAN 8.5

Da Vinci’nin Şeytanları sanatçı, mucit, idealist ve dahi bir aydın olarak Leonardo da Vinci’nin kurgusal gençliği hakkında ABD/BK yapımı drama televizyon dizisi. İlk gösterimini Fox ve Starz kanallarında yaptı. David S. Goyer tarafından tasarlanıp yazılan dizi, BBC’nin Adjacent Productions tarafından geliştirilip üretildi. Dizinin çekimleri Neath, Port Talbot ve Swansea, Galler’deki Bay Stüdyolarında yapıldı.

Yaratıcı: David S. Goyer

Konusu


Tarihsel fantezi diyebileceğimiz fantezi dizisinde bir yandan Da Vinci’nin 25 yaşındayken hiç anlatılmamış hikayesini, geleceği “icat etme”sini anlatıyor, bir yandan da “fikirlerin ve inançların kontrol edildiği tarihi bir zamanda tek adamın, fikirleri özgür kılma mücadelesi” işleniyor. Hikayede, “ona bir hediye olarak sunulmuş insanüstü zekası, dinin yalanlarını ortaya çıkarmak gibi sapkın bir inanca sahip olması, seçkinci bir toplumun düzenini bozmak isteyen isyancılardan oluşu, babasının meşru oğlu olmak için yanıp tutuşan bir piç çocuk olması” genç Da Vinci’ye kendi iç karanlığıyla boğuşurken işkence etmektedir. Dizi, Da Vinci’nin pek çok icadını ve bunların dışında da askeri mühendis olarak Milan düküne, ondan sonra da Borgia’lara çalışması gibi gerçeklikleri içerir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Tom Riley Leonardo Da Vinci
2 Gregg Chillin Zoroaster
3 Eros Vlahos Nico
4 Laura Haddock Lucrezia Donati
5 Blake Ritson Girolamo Riario
6 Elliot Cowan Lorenzo Medici
7 Hera Hilmar Vanessa
8 James Faulkner Pope Sixtus IV
9 Lara Pulver Clarice Orsini
10 David Schofield Piero da Vinci
11 Ian Pirie Captain Dragonetti
12 Alexander Siddig Al

Yazar Yorumu


Arkadaşlar dizi 3 sezon her sezon 10 bölümden ve 60 dakikadan oluşmak da. Bir ve iki sezon çok güzeldi Davinci’nin yaptığı icatlar hele o kuşları kafesten salıp da çizdiği, mekanik güvercini uçurduğu sahneler görsel animasyon olarak harikaydı. O dönemin içinde hissediyorsunuz kendinizi, sahneler ve kıyafetler çok gerçekçi olmuş o dönemi yansıtmış. Laura Haddock ve Tom RileyÇok güzel performans göstermişler Laura Haddock (Bu kadar güzel bir kadın olamaz).

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

See

(Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu)

See, 2019 Yılında Apple TV+ için yayınlanmaya başl …

Devamını Oku

Falling Water

(Düşen Su)

Falling Water, 2016 ABD yapımı Dram türünde Yönetm …

Devamını Oku

Wynonna Earp

(Aksiyon, Dram, Fantastik, Western)

Wynonna Earp, 2016 ABD-Kanada Yapımı Aksiyon, Dram …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...