Yazar: Kürşat Kanepeci

Fantastik Diziler Korku Dizileri Yoklukta İzlenir

Diablero

(Korku, Fantastik)
1050 Okunma
Devam Ediyor

6.6
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

2018’in sonlarına doğru izleyicilerle buluşan Diablero, Korku ve Fantastik öğeleri başarılı şekilde bir araya getiren Netflix yapımı bir Meksika dizisi.

Konusu


Varlığından yeni haberdar olduğu kızının bir iblis tarafından kaçırıldığını öğrenen rahip, kendilerini “diablero” olarak adlandıran şeytan avcılarından birisi olan Elvis’ten yardım ister. İlk başlarda sıradan bir olay gibi görülen bu kaçırılmanın, araştırıldığında çok daha büyük ve tehlikeli bir planın parçası olduğu ortaya çıkacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Cass Iturralde Mariana
2 Humberto Busto Indio
3 Quetzalli Cortés Wences
4 Alexa Martin Lucia
5 Dulce Neri Paulina
6 Mariana Botas Thalia
7 Giselle Kuri Nancy

Yazar Yorumu


Diziyi izleyen çoğu kişi her ne kadar Diablero’yu, Supernatural çakması olarak nitelendirse de dizinin işlenişine ve karakterlere baktığımızda daha çok Constantine’i izliyormuş hissi uyandırıyor. İnsanların içinden şeytanları çıkaran avcımız Elvis, umursamaz tavırları ve alkole olan düşkünlüğüyle kesinlikle Constantine karakterinden ilham alınarak yaratılmış.

Diablero’yu şeytanlar ve melekler içeren büyük prodüksiyonlu yapımlarla karşılaştırmamalısınız. Çünkü dizinin tamamen kendine özgü bir havası bulunuyor. Efektler konusunda çok şey beklemeyin ama konu, izleyicileri kendine çekiyor ve son bölümü izleyene kadar diziyi bırakamıyorsunuz. Her bölümünde Meksika’ya özgü müziklerin arka planda çalıyor oluşu diziyi izlerken sıkılmamanıza yardımcı oluyor.

Şeytanların gerçek formlarını yansımalarda görüyor olmak dizi için artı puan olsa da uçan şeytanlar bana biraz komik geldi. Dizinin türü korku olarak tanımlanıyor ama kesinlikle korkudan çok fantastik türde bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

8 bölümü ne ara izledim de bitti bilmiyorum ama 2. sezonun bir an önce gelmesi konusunda sabırsızlanıyorum.

4 Yorum
 1. User Avatar
  Reynarar

  Dizi fena değil hatta eğlenceli bile diyebilirim. Sizi sezonun sonuna kadar bağlı tutar.

 2. User Avatar
  Misafir

  Güzel eleştiri olmuş. Teşekkürler.

 3. User Avatar
  Melek Soral

  Diablero, aslında Constantine’in Meksika’ya uyarlanmış bir versiyonuymuş gibi hissettiriyor. Bazı yaratıklı sahnelerde efektlere daha çok dikkat edilmeliymiş ama sahneler Meksika müzikleriyle birleşince muazzam bir diziye dönüşüyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Killjoys

(Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu)

Killjoys, 2015 yılında Space ve SyFy kanalları tar …

Devamını Oku

Dracula

(Dram, Korku)

İlk bölümü 1 Ocak 2020’de yayınlanan ve 3 bö …

Devamını Oku

Chilling Adventures of Sabrina

(Dram, Fantastik, Korku)

Chilling Adventures of Sabrina, 2018 yılında diziy …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.