Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri BilimKurgu Dizileri Fantastik Diziler Polisiye Diziler

Agents of S.H.I.E.L.D.

(S.H.I.E.L.D. Ajanları)
296 Okunma
Devam Ediyor

7.5
YAZAR 7.2
PUAN 7.8

Marvel Agents of S.H.I.E.L.D, 2013 sonbaharında Amerikan ABC kanalında yayınlanmaya başlayan, Marvel evreninde geçen S.H.I.E.L.D. adlı birimin maceralarını anlatan televizyon dizisi.

Yönetmenliğini Joss Whedon‘un yaptığı dizide, Phil Coulsons rolünü Clark Gregg oynamaktadır. Ajan Phil Coulson, S.H.I.E.L.D. için küçük bir ekibi bir araya getirir. Onlar, yeryüzündeki doğaüstü olayları, tehditleri ve dünyayı kurtarmak için çalışırken her bir olay, işbirliği ve marifetleriyle ekibi test edecektir.

Yaratıcılar: Maurissa Tancharoen, Jed Whedon, Joss Whedon

Konusu


Yenilmezler’ Filmindeki rolünden sonra, Ajan Phil Coulson (Clark Gregg) dünya çapında hukuki yaptırım örgütü S.H.I.E.L.D.’e geri dönüyor. Henüz sınıflandırılmamış olayları çözmek için eğitimli ajanlardan oluşan küçük bir ekip kuruyor. Ekipte dövüş ve casusluk konusunda uzman olan Ajan Grant Ward (Brett Dalton), pilot ve dövüş sanatları ustası Ajan Melinda May (Ming-Na Wen) ve zeki ama çok da sosyal olmayan bilim adamları Ajan Leo Fitz (Iain De Caestecker) ile Ajan Jemma Simmons (Elizabeth Henstridge) yer alıyor. Bunların yanı sıra, ekibe bilgisayar hacker’ı bir sivil olan Skye (Chloe Bennet) de katılıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Clark Gregg Phil Coulson
2 Ming Na Wen
3 Brett Dalton Grant Ward
4 Chloe Bennet Skye
5 Iain De Caestecker Leo Fitz
6 Elizabeth Henstridge Jemma Simmons

Yazar Yorumu


Evet arkadaşlar Agents of S.H.I.E.L.D şuan 4 üncü sezonunu geçirmekte. Avengers yani Yenilmezler filminin devamı olarak düşünebilirsiniz  hatta Yenilmezler Filminden daha iyi diyebilirim yenilmezler filmi biraz abartılı sahneleri fazlaydı 🙂  Dizinin hamurunu Marvel yoğuruyor ve dizi türleri arasında en iyilerinden biri diyebilirim.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Selim Yavuz

    Marvel’ın film evreniyle beraber ilerleyen ve filmlerde değinilmeyen bazı konulara değinen S.H.I.E.L.D harika bir yapım olmuş. Film evrenindeki bazı karakterleri de içeren dizi beni aksiyona doyurdu. Kimsenin bu diziyi izlerken sıkılacağını sanmıyorum.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Arrow

(Green Arrow)

Arrow, DC Comics tarafından yayımlanan Green Arrow …

Devamını Oku

Siren

(Fantastik Dizi Sevenlere: Deniz Kızı)

Siren, 2018 ABD yapımı Fantastik, Dram konulu dizi …

Devamını Oku

Humans

(Gerçek İnsanlar)

Humans 2015 ABD yapımı Bilim Kurgu, Dram Türünde Y …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...