Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri BilimKurgu Dizileri Macera Dizileri

The Flash

(Aksiyon, Macera, Dram)
75 Okunma
Devam Ediyor

7.9
YAZAR 7.7
PUAN 7.5

The Flash aynı adlı DC Comics çizgi romanından uyarlanmış 2014’te yayınlanmaya başlamış dizi. Çizgi romanını okuyanlar bu diziye bayılacaklar.

Yaratıcılar: Greg Berlanti, Geoff Johns, Andrew Kreisberg

Konusu


Barry Allen, Central City polis merkezinde suçluların arkalarında bıraktıkları izleri toplayan bir bilim adamıdır. S.T.A.R Laboratuvarları’nın parçacık hızlandırıcısı, hata nedeniyle bir patlamaya sebep olur. Bu patlama hava durumunu değiştirir ve Barry Allen’a bir şimşek çarpar. Bu şimşek onda aşırı hızlı hücre yenilenmesine sebep olur. Kırılan kolu 3 saat içinde iyileşmiştir. Kalbi o kadar hızlı atmaktadır ki hastanedeki makineler ölçemez. Fakat en önemlisi süpersonik bir hıza ulaşmıştır. İlk bölümde saatte 720 km hızda koşmuştur. İmkansızı kovalarken kendisi imkansız olan Barry bu gücünü insanları kurtarmak için kullanır. Fakat ileriki bölümlerde Earth-2’dan (İkinci Dünya) gelen Zoom’la olağanüstü bir savaşları olacaktır. Zoom’la olan savaşında pek şansı olmayan Barry Allen’a yardım eden Earth-2’den gelen ve kızı Zoom’un elinde olan Dr.Wells ve Earth-2′ dan gelen Jay Garrick ( The Flash) yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda Central City’yi de korumaktadır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Grant Gustin Barry Allen / The Flash
2 Candice Patton Iris West
3 Danielle Panabaker Caitlin Snow
4 Carlos Valdes Cisco Ramon / Vibe
5 Tom Cavanagh Eobard Thawne / Reverse
6 Jesse L. Martin Detective Joe West
7 Rick Cosnett Detective Eddie Thawne
8 Keiynan Lonsdale Wally West/Kid Flash

Yazar Yorumu


Çizgi romanı gibi gayet sürükleyici ve her sahnesi kıpır kıpır bir dizi. Sadece kendisinin yeteneği yok bir çok yeteneği olan ve suça karışmış kişiler de var 🙂 ilk sezon bir kaç bölüm sıkıcı gelebilir efektler vesaire çok yapmacık kalıyor ancak dizi ilerledikçe daha iyi hale geliyor izlemenizi tavsiye ederim.

5 Yorum
 1. User Avatar
  İhsan Arslan

  En sevdiğim dizi herkeze tavsiye ederim.

 2. User Avatar
  Ercan

  fantastik severlerin beğenebileceği türden bir dizi kendimde bizzat takip ediyorum eğer fantastik ve bilim kurgu tarzlarını sevmiyorsanız sıkıcı gelebilir benden söylemesi

 3. User Avatar
  Şermin Peri

  Bazıları Flash’ın sürekli dayak yemesinden şikayetçi olsa da her şeye gücü yeten ve anında sorunları çözen bir süper kahraman da çok sıkıcı olurdu. Ayrıca unutmamalıyız ki dizideki Flash, henüz Adalet Birliği’ne üye olmadı. Yani hala birçok eksiği var. Diziye gelecek olursak da her sezon yeni konular bulma konusunda başarılılar. Ben şimdiye kadar sıkılmadan her bölümünü izledim.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

See

(Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu)

See, 2019 Yılında Apple TV+ için yayınlanmaya başl …

Devamını Oku

The Shannara Chronicles

(Shannara Efsanesi)

Shannara Chronicles, Alfred Gough ve Miles Millar& …

Devamını Oku

The Last Ship

(Son Gemi)

The Last Ship,  2014 Yılında ilk sezonu ile ekranl …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...