Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Final Yapan Diziler Komedi Dizileri Korku Dizileri

Ash vs Evil Dead

(Aksiyon, Korku ve Komedi)
340 Okunma
Final Yaptı

8.5
YAZAR 8.4
PUAN 8.0

Ash vs Evil Dead, Aksiyon, Korku, Komedi türünde ABD yapımı dizi. Dizinin yapımcıları Sam Raimi, Bruce Campbell; senaryosuysa Sam Raimi, Ivan Raimi, Tom Spezialy‘e aittir. Dizi 2015 yılında başlamış ve 2018’de final yapmıştır.

Konusu


Ash (Bruce Campbell) şeytanlarla büyük bir mücadele içerisine girer ve ölülerin kitabını yakarak, güneşin de doğması ile şeytanları yok eder. Şeytanların elinden tek kurtulan Ash’tır. Kabusun bittiğini zannederek kulübeden dışarı çıkar fakat iblis hala Ash’ın peşindedir.  Ash Williams (Bruce Campbell) Evil Dead teröründen 30 yıl boyunca kaçmasına rağmen testeresini eline alarak şeytan avlama macerasına devam edecektir. Şeytan “Deadite” tüm insanlığa veba gibi bulaşmış, insanlığı yok etmekle tehtid etmektedir. Bakalım Ash Dünyayı Şeytanlardan Temizleyebilecek mi?

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Bruce Campbell Ashley 'Ash' J. Williams
2 Ray Santiago Pablo Simon Bolivar
3 Dana DeLorenzo Kelly Maxwell
4 Lucy Lawless Ruby Knowby
5 Jill Marie Jones Amanda Fisher

Yazar Yorumu


Her bölümü son derece heyecanlı, Tempolu gerilim dolu ve eğlenceli. Ayrıca müzikleriyle ve kamera çekimleriyle izlerken 80 li yıllara götüren nostaljik bir havası var. Supernatural ‘i izleyenler bu diziyi de seveceklerdir. Efektler, kurgu ve Mizah çok iyi. Dizi 30 yıl önce çevrilen 1980’li yılların Evil dead filminin devamı niteliğindedir.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Mahmut

    İzlemek lazım hiç yabancı dizi izlemedim ama güzele benziyor teşekkürler.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Midnight, Texas

(Drama, Fantastik, Gizem)

Midnight, Texas; 2017 yılında yayınlanmaya başlaya …

Devamını Oku

Supernatural

‘Supernatural’, Amerikan The WB, daha  …

Devamını Oku

Pandora

(Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram)

İlk bölümü 16 Temmuz 2019 tarihinde The Cw kanalın …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...