Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri BilimKurgu Dizileri Fantastik Diziler

The Protector

(Hakan: Muhafız)
375 Okunma
Devam Ediyor

8.0
YAZAR 7.5
PUAN 8.0

The Protector, 2018 yılında Netflix tarafından ekranlara gelen Dizi içinde Yerli Aktör ve İstanbul’daki Tarihi Mekanlarımızın yer aldığı Aksiyon, Fantastik, Bilim Kurgu türünde Netflix destekli Türk dizisi.

Yaratıcıları: Binnur Karaevli

Konusu


Genç bir adam Hakan (Çağatay Ulusoy) özel güçleri olduğunu keşfeder. Şimdi bu güçlerini, şehri ve tüm insanlığı İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı korumak için kullanmayı öğrenmek zorunda. Bu yolculukta ona yardım edecek arkadaşlarıyla hareket etmekten başka seçeneği yoktur.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Çagatay Ulusoy Hakan Demir
2 Ayça Aysin Turan Leyla Sancak
3 Hazar Ergüçlü Zeynep
4 Okan Yalabik Faysal Erdem
5 Mehmet Kurtulus Mazhar Dragusha
6 Yurdaer Okur Kemal
7 Fatih Dönmez Orkun

Yazar Yorumu


Hakan: Muhafız’ın tamamını 2 günde bitirdim. Sizlere yerli ve yabancı olarak 2 bakış açısı ile spoiler vermeden yazacağım henüz izlemeyenler vardır.

Yabancıların Gözünden Diziye Bakarsak: Dizideki Yerli Aktörlerimizin performanslarını ve sahne ortamlarını İstanbul’un tarihi mekanlarını çok beğenmişler. Yorumları incelediğimde çoğu kişi Aktör ve çekilen Tarihi Mekanlardan bahsetmişler. Tabi ki bazıları da bizim gibi senaryo da çok eksikler var diye sitem etmiş ve senaristi eleştirmişler.

Bizim Kendi İnsanımızın Eleştirileri: Dizilerden görmeye alıştığımız hatta ezberlediğimiz Aktörlerimizi bu tarz bir süper kahraman dizisinde görünce bizim seyircimize tuhaf geliyor ve insanlar ister istemez sağda solda bir holding ve hatun peşinde koşan birbirinin kuyusunu kazan kişiler arıyor.  Dizide olan mantık hatalarına bir çok kişi eleştiri yapmış. Burada da işin içine yönetmen ve senarist geliyor. Bizde yer yer bazı sahnelerde mantık hataları gördük.

Umarım 2 sezon daha iyi olur. Çünkü 2 sezon onayını almış durumda Hakan: Muhafız. İmdb’de 2 sezon 2019’da görünüyor.
Her ne kadar kendi insanımız beğenmese de Ülke Turizm’i ve Tanıtımı için böyle yapımlar gerekli. Bol bol Tarihi Mekanlar Turist çeker ve esnafımızın yüzü güler.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Çiğdem Cayık

    Netflix’in Türkiye’de çektiği ilk dizi ve çok fazla ünlü oyuncunun oynadığı bir dizi olsa da açıkçası konusu beni çok sarmadı. Büyük umutlarla izlemeye başladım ama çok fazla ilerleyemedim. Tabii ki bu tamamen kişisel görüşüm. Belki siz sevebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

L.A.’s Finest

(Aksiyon, Komedi, Suç)

İlk bölümü 13 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan L.A. …

Devamını Oku

The Last Ship

(Son Gemi)

The Last Ship,  2014 Yılında ilk sezonu ile ekranl …

Devamını Oku

Warrior

(Aksiyon, Dram, Tarih)

İlk bölümü 5 Nisan 2019 tarihinde Cinemax kanalınd …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...