Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Fantastik Diziler Final Yapan Diziler Yoklukta İzlenir

Dominion

(Melekler ve Şeytanlar)
1794 Okunma
Final Yaptı

6.8
YAZAR 7.0
PUAN 8.3

Dominion, 2014’te yayınlanmaya başlamış tv dizisi, epik bir doğaüstü dizisi olan Dominion, 2010 yapımı Legion Kıyamet Melekleri filminden türemiştir. SyFy Kanalında yayınlanmaktadır. Dizi Final Yapıp Sona Ermiştir.

 

Konusu


Gabriel (Cebrail) tarafından bir araya getirilen bir melekler ordusu, insanlığa karşı savaş açar. Ancak baş melek Michael (Mikail), kendi türüne sırt döner ve insanlığın yanında, Gabriel’a karşı savaşmaya karar verir. İnsanlığın muhtemel kurtarıcısı ve tek umudu ise isyankar genç bir asker olan Alex Lannen‘dır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Roxanne McKee Claire Riesen
2 Christopher Egan Alex Lannen
3 Tom Wisdom Michael
4 Luke Allen Gale
5 Anthony Head David Whele
6 Kim Engelbrecht Sgt. Noma Walker
7 Shivani Ghai Arika
8 Carl Beukes Gabriel
9 Alan Dale General Edward Riesen
10 Simon Merrells Julian
11 Rosalind Halstead Senator Becca Thorn
12 Nic Bishop Gates Foley

Yazar Yorumu


Legion, Kıyamet Melekleri filminden esinlenerek yapılmış bir dizi konusu gayet güzel ancak  diziye iyi işlenememiş. Bana göre aksiyon çok az. Ve asıl canımı sıkan durmadan entrika üzerine kurulu olması ve bu durum belli süre sonra can sıkıcı hal alıyor. Hadi hepsini geçtim insanlığı savunan meleğe sanki düşmanlarıymış gibi davranmaları çok saçma. Genede fantastik sevenler izlesin derim.

2 Yorum
  1. User Avatar
    serhat

    dizi 2. sezon 13. bölümde dizinin başlayacağı yerde 3 sezon izleyici kitlesinin düşmesi nedeniyle bitirildi süper dizi ama 3. sezon yada final yok ( şuan game of trones in sonlandırılması gibi ) kısacası film final yapmadı başlayan izlediğine pişman olacak

  2. User Avatar
    selin

    Bu diziyi çok sevmiştim ama bir anda sessiz sedasız kaybolup gitti. Melekleri hep iyi olarak görürdük ama bu dizi ile farklı bir şekilde anlatılabileceklerini de görmüş olduk.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Cobra Kai

(Aksiyon, Komedi, Dram)

Cobra Kai, 2018 yılında başlayan Aksiyon, Komedi v …

Devamını Oku

The Enemy Within

(Drama, Polisiye)

İlk bölümü 25 Şubat 2019 tarihinde NBC kanalında y …

Devamını Oku

American Horror Story

(Dram, Gelirim, Korku)

American Horror Story, 2011 yılında yayınlanmaya b …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...