Yazar: Cem

Final Yapan Diziler Komedi Dizileri Suç Dizileri

My Name is Earl

(Benim Adım Earl)
291 Okunma
Final Yaptı

7.8
YAZAR 8.1
PUAN -
İlk Sen Oyla !

My Name Is Earl, Greg Garcia’nın yarattığı, Emmy Ödülü (En iyi sitcom) sahibi bir Amerikan yapımı komedi tarzı dizidir. Dizi 20th Century Fox şirketi tarafından çekilmişdir. Dizi 2009 yılında final vermiş 2005 yılında başlamıştır.

 

Konusu


Hayatında kimseye yararı dokunmamış Earl, bir gün kazı-kazan kartından 100.000 dolar kazanır. Ancak ödülü kazandıktan hemen sonra, daha parayı alamadan trafik kazası geçirmesi ve bu sırada da kazı-kazan kartını kaybetmesi yaşamını Karma (Türk versiyonu Ne ekersen onu biçersin.olan, Hinduizm, Budizm gibi dinlerde kabul gören bir felsefedir) felsefesine göre düzenlemesine neden olur. Bir liste oluşturur. Bu listeye de hayatında kötülük yaptığı tüm insanların adlarını ve onlara kötülük olarak ne yaptığını yazar ve bu listedeki kişiler onu affettikçe isimlerini silerek listeyi temizlemeye çalışmaktadır. Dizide Earl’ün bunu yaparken başından geçen olaylar anlatmaktadır. Earl’e erkek kardeşi Randy, Meksikalı otel hizmetçisi Catalina yardımcı olmaktadır. Onların yardımı ile Earl hayatı boyunca yaptığı yanlışları düzeltmektedir. Ancak eski karısı Joy onu engellemekte ve ikramiyeyi ele geçirmeye çalışmaktadır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Earl J. Hickey Jason Lee
2 Randy Hickey Ethan Suplee
3 Catalina Aruca Hickey Nadine Velazquez
4 Joy Turner Jaime Pressly
5 Darnell Turner Crab Man

Yazar Yorumu


Türkiye’de ‘Hakkını Helal Et‘ diye bilinen güzel bir dizidir. Benim Adım Earl öylesine yapılmış bir komedi dizisi değil, o yüzden güzel bence. Hergele bir adamın iyi biri olmasını anlatıyor ve bunu çok güzel anlatıyor. Karma felsefesi ve gelişen şahane olaylar. Keyifle izlettiriyor kendisini aslında bir kara mizah da diyebiliriz ve dikkati çeken Amerikanın farklı bir yüzünü gösteriyor, oyuncuların da performansı çok iyi. Dizi fazla uzun sürmedi dört sezon sürdü ve final yaptı bölüm süreleri 21 dakika ve toplam 96 bölüm çekildi.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Orhan Kaya

    Yıllar önce Cnbc-e kanalında görüp de izlemeye başlamıştım. Efsane komedi dizilerinden birisidir. Beni güldürdüğü kadar da düşündürmüştü. Acaba kaç kişi dizideki gibi hatalarını düzeltmek için liste yapıyordur.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Shannara Chronicles

(Shannara Efsanesi)

Shannara Chronicles, Alfred Gough ve Miles Millar& …

Devamını Oku

Hap and Leonard

Hap and Leonard 2016 yapımı bir ABD Dram, Suç ve G …

Devamını Oku

Sweet/Vicious

(Aksiyon, Komedi, Suç)

İlk bölümü 15 Kasım 2016 tarihinde MTV kanalında y …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...