Yazar: Cem

Dram Dizileri Fantastik Diziler Final Yapan Diziler Gerilim Dizileri Korku Dizileri

Salem

(Korku ve Gerilim)
923 Okunma
Final Yaptı

7.2
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

Salem, Adam Simon ve Brannon Braga tarafından kurgulanan bir Amerikan Tarihsel Kurgu, Korku, Gerilim ve Drama televizyon dizisidir. WGN America kanalının ilk uzun soluklu dizisidir. Dizide 17.yüzyılda geçen gerçek Salem cadı mahkemeleri olaylarından esinlenilmiştir. 5 Mayıs 2014 tarihinde, Salem üçüncü sezonun sonunda final yapmıştır.

Konusu


17. yüzyılda Amerika henüz yeni keşfedilmiş bir kıtayken bu kıtanın yeni sakinleri de bulundukları yeri benimsemeye ve var olmaya çalışır. Salem, Amerika’nın küçük bir köyüdür ve köyün kendine has gizemli yönleri vardır. Köy halkı, katı birer Püriten olan din adamlarının etkisi altındadır. John Alden ve Mary Sibley köyün tüm baskılarına rağmen yasak aşk yaşar; ancak Kızılderililer ve Fransızlarla başlayan savaşla birlikte John savaşa katılmak zorunda kalır ve Mary’i ardında bırakır ve dizi böyle başlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Janet Montgomery Mary Sibley
2 Shane West John Alden
3 Seth Gabel Cotten Mather
4 Tamzin Merchant Anne Hale
5 Ashley Madekwe Tituba
6 Elise Eberle Mercy Lewis
7 Iddo Goldberg Isaac Walton

Yazar Yorumu


Dizi 17. Yüzyıl’ı çok iyi  anlatıyor sahneler, kostümler,senaryo gayet güzel ve akıcı ilerliyor. Korku-Gerilim yönünden başarılı bir dizi beni etkileyen gerildiğim (Tırstığım) yerler oldu. Dizinin Bütçesinin iyi olması dizinin bölümlerinin de başarılı olmasına neden oluyor.

2 Yorum
  1. User Avatar
    Nadir mahsur

    Guzel dizi tavsiye ederim izlenir ancak abartilacak bir dizi değil

  2. User Avatar
    Bahri İnce

    Korku, gizem, gerilim ve fantastik gibi 4 türün bir araya geldiği bir diziyi izlememek ayıp olurdu. Cadıları ve büyücüleri konu alan her diziyi izlerim ve sizin de izlemenizi öneririm. Sıkılmayacağınıza da söz veririm.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Euphoria

(Dram)

İlk bölümü 16 Haziran 2019 tarihinde HBO kanalında …

Devamını Oku

Shadow

(Aksiyon, Dram, Polisiye, Suç)

8 Mart 2019 tarihinde Netflix kanalında yayınlanma …

Devamını Oku

The Dragon Prince

(Animasyon, Aile, Fantastik)

İlk bölümü 14 Eylül 2018’de yayınlanan ve yü …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...