Yazar: Kürşat Kanepeci

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Fantastik Diziler Macera Dizileri

The Passage

(Aksiyon, Fantastik, Macera, Dram)
575 Okunma
Devam Ediyor

7.3
YAZAR 7.0
PUAN 7.8

2019 yılında yayın hayatına başlayan The Passage, Aksiyon, Fantastik, Macera ve Dram türlerini bir arada izleyicilerine sunan bir Amerikan dizisi.

Yönetmenler: Jason Ensler, Allison Liddi-Brown, Jessica Lowrey, Marcos Siega

Yaratıcı: Liz Heldens

Konusu


Günümüzde geçen hikayede bilim adamları araştırma sonucu bir vampirin izine rastlarlar ve bu vampir, bilim adamlarından birini ısırarak öldürür. Öldü sanılan bilim adamı hiçbir şey olmamış gibi dirilince ve birkaç gün içinde vampir özellikleri göstermeye başlayınca Noah isimli askeri bir proje başlatılır. Bu askeri projeyle tüm hastalıkların yok edilebileceği düşünülürken insanları vampirleştiren virüs tüm dünyaya yayılır. Artık insanlığın tüm umudu Amy isimli küçük bir kızdır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Mark-Paul Gosselaar Brad Wolgast
2 Saniyya Sidney Amy Bellafonte
3 Jamie McShane Dr. Tim Fanning
4 Caroline Chikezie Dr. Major Nichole Sykes
5 Emmanuelle Chriqui Dr. Lila Kyle
6 Brianne Howey Shauna Babcock
7 McKinley Belcher III Anthony Carter
8 Henry Ian Cusick Dr. Jonas Lear
9 Vincent Piazza Clark Richards
10 Jason Fuchs Lawrence Grey
11 Alain Uy Dr. Daniel Pet
12 Adam Aalderks Randy Paulson

Yazar Yorumu


Dizi, Justin Cronin’in The Passage adlı kitabından uyarlanmış. Kitabı okumadım ama birçok okurun yorumuna göre kitabın okuyucuda uyandırdığı hislerin diziyle bir alakasının olmadığı. Yani dizi kötü bir uyarlama olarak görülüyor ve kitabı okuyan birçok kişi diziyi takip etmeyeceklerini söylüyorlar.

Ama benim gibi daha önce kitapları okumadan izliyorsanız dizi şaşırtıcı derecede iyi görünüyor. Dizi ile kitabın tamamen aynı olmasını bekleyip yargılamak saçmalık. Öncelikle çok başarılı bir oyuncu kadrosu olduğundan yapmacıklıktan uzak bir yapım izliyoruz. Brad Wolgast karakterini canlandıran Mark Paul’un küçük kız Amy ile kurduğu baba kız benzeri ilişki de diziye ayrı bir tat katıyor.

Sonuç olarak vampir temalı film ve diziler klişe gibi görünse de dizinin ayrı bir havasının olduğunu inkar edemeyiz. Bu nedenle ön yargılı davranmayıp en azından pilot bölümü izlemenizi tavsiye ediyorum.

3 Yorum
 1. User Avatar
  Bilal

  Dün başladım bu diziye. İlk oturuşta 4 bölüm bitirdim. Gerçekten güzel bir dizi. Uzun zamandır bu kalitede bir yapım bekliyordum. Herkese tavsiye ederim.

 2. User Avatar
  Nurdan gül

  Dizi baya sürükleyici sıkmadan izletiyor. Tavsiye ederim herkese.

 3. User Avatar
  Cemal

  Dizinin konusunu sitenizden okuduğumda yine mi vampir temalı dizi demiştim. Ama izlemeye başladığımda konusunun çok farklı olduğunu fark ettim. Ama sezon finali beklediğimden farklı ve kötü oldu. Umarım yeni sezonu çekilir ve sezon finali gerçek değildir.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Legends of Tomorrow

(Yarının Efsaneleri)

DC’s Legends of Tomorrow, 2016 Aksiyon, Bili …

Devamını Oku

Lethal Weapon

Lethal Weapon, 2016  yapımı Aksiyon, Dram ve Suç k …

Devamını Oku

The Flash

The Flash aynı adlı DC Comics çizgi romanından uya …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.