Yazar: Cem

Dram Dizileri Popüler Diziler Suç Dizileri

Peaky Blinders

(Peaky Blinders Çetesi)
780 Okunma
Devam Ediyor

8.8
YAZAR 9.0
PUAN 8.7

Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Birmingham, İngiletere’de faaliyet gösteren “Peaky Blinders” adlı çeteyi anlatan suç-drama konulu televizyon dizisidir. Senaryosunu Steven Knight, yapımcılığını ise Caryn Mandabach ve Tiger Aspect Yapımcılık üstlenmiştir. Dizi genel olarak, Cillian Murphy tarafından canlandırılan, Tommy Shelby rolündeki çete lideri ve yeni görevlendirilen bir dedektif arasındaki olayları konu alır.

Konusu


Hikaye savaş sonrası İngiltere’de geçecek. Murphy’nin rolü, savaş sonrasında ortaya çıkan kurallarla ayakta kalmaya çalışan eski askerler ve çete üyeleri arasında acımasız bir grubun lideri: Tommy.

Çete yaptıkları son soygunla Müfettiş Chester Campbell‘in (Sam Neill tarafından canlandırılan) dikkatini çeker ve dönemin Dışişleri Bakanı Winston Churchill tarafından bu soygunu araştırmak üzere Birmingham‘a gönderilir. Hedefinde çeteler, gangsterler, komünistler ve müşterek suçlular vardır. Chester, şehri bu yasa dışı örgütlerden temizlemek için yemin eder ve bunun üzerine daha önce görev yaptığı Belfast’tan kendi ekibini de getirip çalışmalara başlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Cillian Murphy Thomas Shelby
2 Paul Anderson Arthur Shelby
3 Joe Cole John Shelby
4 Helen McCrory Aunt Polly
5 Sophie Rundle Ada Shelby
6 Ned Dennehy Charlie Strong
7 Ian Peck Curly
8 Annabelle Wallis Grace Burgess
9 Annabelle Wallis Grace Burgess
10 Tony Pitts Sergeant Moss
11 Sam Neill Inspector Chester Campbell
12 Aimee Ffion Edwards
13 Eric Campbell Policeman

Yazar Yorumu


İngiliz dizileri son yıllarda çıtasını bir hayli yükseltti ve bunu popüler başrol oyuncularıyla da taçlandırmaya devam ediyor.. Mafya temalı olan dizinin klasik suç unsurlu konusu dışında özellikle müzikleri ve kaliteli çekimleri müthiş uyum içinde.. Genellikle bu tarz konulu yapımlar ağır ve fazla diyalog içinde geçer ve yer yer sıkabilir.. Ama bu dizinin akışı, Cillian Murphy’nin performansı ve tabii ki de müzikle gelen çekimler sizi sıkmadan diziye bağlamayı başarıyor.

Dizi atmosferiyle, sinematografisiyle, kurgusu ve müzikleriyle tek kelimeyle muhteşem.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

American Horror Story

(Dram, Gelirim, Korku)

American Horror Story, 2011 yılında yayınlanmaya b …

Devamını Oku

My Name is Earl

(Benim Adım Earl)

My Name Is Earl, Greg Garcia’nın yarattığı,  …

Devamını Oku

Warrior

(Aksiyon, Dram, Tarih)

İlk bölümü 5 Nisan 2019 tarihinde Cinemax kanalınd …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...