Yazar: Cem

Dram Dizileri Popüler Diziler

Taboo

(Gizem ve Gerilim Dolu)
340 Okunma
Devam Ediyor

8.6
YAZAR 9.1
PUAN 8.5

Taboo, 2017 yapımı İngilitere dram dizisi. Yönetmen Kristoffer Nyholm, Senaryo Tom Hardy,  Steven Knight ve  Chips Hardy. Taboo Fx kanalında yayınlanmaktadır.

Konusu


James Keziah Delaney, Afrika’da 10 yıl yaşadıktan sonra babası tarafından esrarengiz bir miras bırakıldığını öğrendi. Neler olduğunu öğrenmek için 1814’de Londra’ya döndü. Kendisine haksızlık edenlere savaş açmak için harekete geçen Delaney, savaşan iki ulus, Britanya ve Amerika arasında tehlikeli bir oyun oynarken Mirasına göz dikenler ve Doğu Hindistan Şirketi aleyhine kararlar aldığı için kendisini bir çok sorunun içinde buldu.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Tom Hardy James Keziah Delaney
2 Leo Bill Benjamin Wilton
3 Jessie Buckley Lorna Bow
4 Oona Chaplin Zilpha Geary
5 Mark Gatiss the Prince Regent
6 Stephen Graham Atticus
7 Jefferson Hall Thorne Geary
8 David Hayman Brace
9 Ed Hogg Michael Godfrey
10 Michael Kelly Dr Edgar Dumbarton
11 Jonathan Pryce Sir Stuart Strange
12 Jason Watkins Solomon Coop
13 Nicholas Woodeson Robert Thoyt

Yazar Yorumu


Taboo 2017 yılı başında ekranlara gelen çok sağlam ilgi gören dizilerden biri. Senaryosunu babası ile birlikte yazdığı dizide başrol oynayan Tom Hardy, dizide rolünün hakkını veriyor.

Efsaneler arasına girecek bir dizi, yavaş ilerleyen ve sağlam bir hikayesi var. Kostümler mekanlar oyunculuklar harika bir biçimde işlenmiş. Tom Hardy, Jonathan Pryce,  Oona Chaplin,  Michael Kelly ve Leo Bill hepsi harika oyuncular rolünün hakkını veren oyuncular. İlk bölümden işaret vermişti harika ilerleyeceğini belli etmişti.

Buna benzer bir dizi var mı? diye sorarsanız biraz Penny dreadfull’a benziyor diyebilirim. Sahneler, fantastik senaryosu ve dram yönü vesaire.

3 Yorum
 1. User Avatar
  Fakir Yazar

  Harika bir dizi harika bir senaryo harikavbir performans inşallah devam eder. Merakla bekliyorum devamini. Kesinlikle izleyin

 2. User Avatar
  Erhan Yavuz

  Gerçekten IMDB puanı çok yüksek. Taboo dizisinin bölüm süreleri de oldukça kısa. Şimdi başlıyorum 1. bölüme. Teşekkürler önerileriniz için.

 3. User Avatar
  Kerim Can

  Tom Hardy’nin içinde bulunduğu bir yapımın kötü olması da beklenemezdi zaten. Dizinin ilk bölümleri sıkıcı gibi görünse de izledikçe izleyesiniz geliyor. Dizinin geçtiği zamanlar çok gerçekçi yansıtılmış.

Bu yazıyı paylaşın:

DİZİYLE İLGİLİ HABERLER

TAVSİYE DİZİLER

The Gifted

(Aksiyon, Dram, Fantastik)

The Gifted, 2017 yılında Fox tarafından yayınlanma …

Devamını Oku

The First

(Bilim Kurgu, Dram)

The First, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan ve M …

Devamını Oku

Shadow

(Aksiyon, Dram, Polisiye, Suç)

8 Mart 2019 tarihinde Netflix kanalında yayınlanma …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...