Yazar: Cem

Dram Dizileri Gizem Dizileri Suç Dizileri

The Blacklist

(Kara liste)
506 Okunma
Devam Ediyor

8.1
YAZAR 8.4
PUAN -
İlk Sen Oyla !

Blacklist, NBC’de 23 Eylül 2013’te NBC’de gösterime giren bir Amerikan suç filmi televizyon dizisidir. Pilot bölüm Jon Bokenkamp tarafından yazılmış ve Joe Carnahan tarafından yönetilmiştir. Serinin yapımcıları Bokenkamp, ​​John Eisendrath ve Sony Pictures Television, Universal Television ve Davis Entertainment için John Davis’i içeriyor.

Konusu


Eski ABD Deniz Kuvvetleri görevlisi Raymond “Red” Reddington (James Spader), zamanla yüksek profilli bir suçluya dönüşüyor. Onca yıl yakalanmadan hayatını sürdüren Red kendi isteği ile FBI’a teslim oluyor. Elinde FBI’ın, yıllardır derlediği dünyadaki en tehlikeli suçluların bir listesini bulunduğunu ve bu bulmak için kendisininde işin içinde olmak istediğini şart koşup karşılığında listedeki kişiler hakkında bilgi vermeye hazır olduğunu söyler. Yanına sadece ortak olarak, çaylak FBI olan Elizabeth Keen (Megan Boone) ‘ı alır ve listedeki suçluların peşine düşer.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 James Spader Raymond 'Red' Reddington
2 Megan Boone Elizabeth Keen
3 Diego Klattenhoff Donald Ressler
4 Harry Lennix Harold Cooper
5 Hisham Tawfiq Dembe Zuma
6 Ryan Eggold Tom Keen
7 Amir Arison Aram Mojtabai
8 Mozhan Marnò Samar Navabi

Yazar Yorumu


İnsanın beynini düşünmeye sevk eden ama sevk ederken kesinlikle bunaltmayan bir senaryo ve oyunculuk kalitesi… Son dönemdeki en iyi dizi… Temposu yüksek akıcı bir dizi. Özellikle son bölümlerde merak duygusunu iyi perçinlemişler.

Bütçenin kısıtlı olması efektlere ve çatışmalara yansırken her bölüm nihayete ulaştırılan olaylar genelde oldukça klişe şekilde sonlanıyor.Merak unsurunun devamlı ayakta tutulması diziyi izlemenizin en büyük nedeniyken James Spader’ın performansına Megan Boone sevimliliğiyle katkıda bulunuyor.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Better Than Us

(Dram, Bilim Kurgu)

İlk bölümü 28 Kasım 2018 tarihinde Netflix platfor …

Devamını Oku

Prison Break

Türkçe Adı : Büyük Kaçış , ABD yapımı bir aksiyon  …

Devamını Oku

Mom

(Komedi, Drama, Romantik)

Mom, 2013 yılında CBS kanalı tarafından yayınlanma …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...