Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Dragons: Rescue Riders

(Animasyon, Macera, Komedi)
313 Okunma
Devam Ediyor

7.1
YAZAR 6.5
PUAN 7.0

İlk sezonu 27 Eylül 2019 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan Dragons Rescue Riders; Komedi ve Macera türlerinde Amerikan yapımı bir Animasyon dizisidir.

Yaratıcı: DreamWorks Animation

Konusu


İkiz kardeşler Dak ve Leyla, bebekken bir ejderha tarafından kurtarılır ve büyütülürler. Bu sayede de ejderhalarla konuşabilmek gibi eşsiz bir yeteneğe sahip olurlar. Ejderhalarıyla birlikte bir kurtarma ekibi kurup yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmeleri sayesinde Huttsgalor adlı küçük kasabada yaşamaya başlarlar. Böylece ilk defa bir aileye sahip olduklarını hissederler.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Noah Kaye Bentley Burple
2 Brennley Brown Leyla
3 Zach Callison Winger
4 Nicolas Cantu Dak
5 Skai Jackson Summer
6 Andre Robinson Cutter
7 Marsai Martin Aggro
8 Carlos Alazraqui Duggard
9 Grey Griffin Marena
10 Brad Grusnick Magnus Finke
11 Roshon Fegan Elbone
12 Moira Quirk Hannahr
13 Jeff Bennett Snoop
14 Sam Lavagnino Finngard
15 Tara Strong Vizza
16 Ashley Bornancin Laburn
17 Secunda Wood Mama Ironclaw
18 Brett Pels Cinda

Yazar Yorumu


Ejderhanı Nasıl Eğitirsin animasyon film serisinin spin offu olarak görülebilecek bir yapım olan Dragons Rescue Riders yine DreamWorks Animation tarafından üretilen bir animasyon dizisidir. Dizi, filme göre daha az şiddet daha çok eğlence içeriyor. Yani çocukları eğlendirmek amacıyla üretilmiş. Çocuğu olmayan yetişkinlerin bu diziyi tercih edeceklerini sanmıyorum. Çünkü yetişkinlere hitap edebilecek bir konu veya içerik barındırmıyor. Bu nedenle serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratıyor olsa da çocuklar için mükemmel bir seçim olacaktır.

Film serisindeki karakterlerimiz ejderhalarla anlaşabiliyorlardı ama konuşamıyorlardı. Ama dizide Dak ve Leyla, bir ejderha tarafından yetiştirildikleri için dillerini öğrenip onlarla konuşabiliyorlar. Her şey basit diyaloglarla anlatılıyor ve öğreticilik amaçlanıyor. Tabii ki daha düşük bir bütçeye sahip olunduğundan grafikler de film serisindeki kadar kaliteli değil.

Sonuç olarak aksiyon, korkutucu ve savaş içeren sahneler yok ama çocuklarınızı eğlendirecek ejderhaları bu animasyon dizisinde görebilirsiniz. Çocuklarınız izlerken bolca eğlenip gülecekler ve hiçbir olumsuz sözle veya hareketle karşılaşmayacaklar.

Çizim/Animasyon: 5/10

Hikâye: 5/10

Karakterler: 6/10

Müzikler: 6/10

Genel: 5.5/10

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Samurai Champloo

(Anime Dizi)

Samurai Champloo, 26 bölümlük bir anime serisidir. …

Devamını Oku

Star Wars Resistance

(Animasyon Dizi)

İlk bölümü 7 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan Star W …

Devamını Oku

Basilisk

Basilisk, Japon yapımı olan, ilk kez 13 Nisan 2005 …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.