Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri

Family Business

(Komedi)
383 Okunma
Devam Ediyor

7.3
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

İlk sezonu 28 Haziran 2019 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan Family Business, Komedi türünde bir Fransız dizisidir. İlk sezonu sadece 6 bölümden oluşuyor.

Yaratıcı: Igor Gotesman

Konusu


Family Business, Paris’te hayatını kasaplık yaparak geçirmiş Yahudi bir babanın oğlu olan Joseph’in sağlık bakanının kızından esrarın 3 ay içerisinde yasallaşacağını öğrenmesini ve kasap dükkanını esrar kafeye dönüştürme çabalarını anlatıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jonathan Cohen Joseph
2 Gérard Darmon Joseph'in Babası
3 Valérie Damidot
4 Lina El Arabi
5 Enrico Macias
6 Julia Piaton
7 Zina Esepciuc Amsterdam'daki fahişe

Yazar Yorumu


Family Business, başarısız bir teknoloji fikri ve babayla oğlun arasındaki kuşak çatışmalarıyla başlıyor. Zaten ilk sezonu sadece 6 bölümden oluştuğu için 1 günde izleyebiliyorsunuz. Yahudi ve dindar olan Hazan ailesi, 3 ay sonra Fransa’da esrarın yasallaşacağı bilgisini herkesten önce öğrenirler ve bu durumu değerlendirip zengin olmak isterler. Bu amaçla yola çıkan Hazan ailesi bir anda kendilerini Paris’in ortasında uyuşturucu yetiştirirken bulurlar. Aynı anda hem polisten bu durumu gizlerlerken hem de bir an önce yasanın çıkmasını beklerler.

Dizideki oyuncular hiç sırıtmadılar. Müzikler diziyi ve anlatılmak istenen konuyu doğru şekilde yansıtıyordu. Diziyi izlerken 6 bölüm boyunca hiç sıkılmadım ve bol bol kahkaha attım. Dağılmak üzere olan bir ailenin nasıl tekrardan bir araya gelişini ve en zor durumlardan bile bir şekilde kurtulmayı başarmalarını izledim. Sezon finali de gösterdi ki gelecek sezon bizleri çok daha eğlenceli bölümler bekliyor. İlk defa bir Fransız dizisi izledim ve kesinlikle pişman değilim. Netflix her zamanki gibi yine doğru bir tercih yapmış.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Chichipatos

(Komedi)

İlk sezonu 15 Mayıs 2020’de Netflix platform …

Devamını Oku

Schooled

(Komedi)

İlk bölümü 9 Ocak 2019’da ABC kanalında yayınlanan …

Devamını Oku

Onzoshi Boys

(Gençlik, Komedi, Romantik)

İlk bölümü 28 Nisan 2019’da Abema TV’d …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.