Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Final Yapan Diziler

Final Fantasy XIV: Dad of Light

(Dram)
279 Okunma
Final Yaptı

7.3
YAZAR 8.0
PUAN 7.5

İlk bölümü 17 Nisan 2017 tarihinde yayınlanan Final Fantasy XIV: Dad of Light, aynı isimli oyunu merkezine alan Dram türünde bir Japon mini dizisidir.

Yaratıcı: Mainichi Broadcasting System

Yönetmenler: Teruo Noguchi, Kiyoshi Yamamoto

Konusu


Akio; babasıyla iletişimini, aralarındaki bağı geliştirmek ve babasının sebep göstermeden işten ayrılmasının nedenini öğrenmek ister. Bunun için de babasına emeklilik hediyesi olarak oyun konsolu ve Final Fantasy XIV: Dad of Light oyununu alır. Artık aynı oyun dünyasında beraber maceralara atılıp birbirlerini daha iyi tanıyabilme şansına sahip olacaklardır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Yûdai Chiba Akio
2 Ren Osugi Hakutaro
3 Mako Ishino Kimiko Inaba
4 Fumika Baba Yoko Shoda
5 Yoshihiko Hakamada
6 Hatsunori Hasegawa
7 Kentarô Shimazu
8 Kosuke Imai
9 Komegumi Koiwasaki
10 Chieri Ajioka
11 Ryôtarô
12 Nao Honda
13 Masayuki Shida
14 Hirota Ohtsuka
15 Minako Kotobuki
16 Kaede Yuasa
17 Taishi Murata
18 Yuriko Ohshima
19 Yoshino Nanjô
20 Aoi Yûki

Yazar Yorumu


Çoğumuz ara ara anne veya babamızla iletişim kurmakta zorlanmışızdır. Bu mini dizi de farklı bir bakış açısıyla bu sorunun üstesinden nasıl gelinebileceğini çok güzel anlatmış. Aynı evde yaşamalarına rağmen ancak Final Fantasy XIV: Dad of Light oyununu kullanarak babasıyla iletişim kurabilen bir erkek çocuğunu görüyoruz. Aniden emekli olan babasının ağzından laf alabilmek için babasına bir oyun konsolu hediye eden bir evlat. Akio’nun oyunda gerçek kimliğini babasına açıklamadan bir yabancı gibi davranması ve bazen bilgisayar başında sinir olması güzel detaylardı.

Zamanla oyundan edindikleri deneyimleri gerçek hayattaki sorunları çözmede kullanmak ve gerçek hayatta öğrenilen bilgileri oyunda ilerlemek için kullanmak çok hoşuma gitti. Dizi boyunca canımı sıkan tek şey yan hikayelere neredeyse hiç yer verilmemesiydi. Belki mini dizi olduğu için böyle bir tercih yapıldı ama konuyu yan hikayelerle çeşitlendirmek ortaya daha renkli bir senaryo çıkarabilirdi. Belli ki diziye adını veren Final Fantasy ayrıca dizinin sponsoru ve bu nedenle de her bölümün yarıya yakın süresinde oyunu görüyoruz. Bu sayede de hala serverları açık olan ve birçok online oyuncuya sahip olan bu oyuna yeni oyuncular katabileceklerini düşünmüşler.

Dizinin türü dram olarak görülse de birçok eğlenceli sahnesi de bulunuyor. Bu nedenle duygusal sahneleri çok sevmeyen izleyicileri de sıkmasının önüne geçiliyor. 

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Love with Flaws

(Komedi, Romantik)

İlk bölümü 27 Kasım 2019’da MBC’de yay …

Devamını Oku

Hap and Leonard

Hap and Leonard 2016 yapımı bir ABD Dram, Suç ve G …

Devamını Oku

Emerald City

(Zümrüt Şehir)

Emerald City, 2016 yapımı. Fantastik, Dram ve …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.