Yazar: Cem

Dizi Haberleri

Game of Thrones 8 Sezon 3 Bölüm YorumuMerhaba Dizi Severler.

Öncelikle 8 Sezon 3 Bölümü İzlemeyenler Bu Yorumu Okumasınlar!

Game of Thrones 8 Sezon 3 Bölüm 1 saat 21 Dakika’dan oluşmakta.

8 Sezon 2 Bölümde Ak gezenlerin kale yakınlarına kadar geldiğini her ak gezen sahnesinde olduğu gibi Ak Gezen subaylarının atlarının ayaklarını gördüğümüzde anlamıştık.

3 Sezonda Samwell Tarly ile başlıyoruz Tarly korkmuş halde nereye gideceğini bilmeden sağa sola gidiyor. Tabi bu arada savaşın son hazırlıkları yapılıyor ve savaşın başlaması için ilk hamle bekleniyor.

Ve bu sırada hayranları tarafından büyük sürpriz olmayan her Game of Trones izleyenin tahmin edeceği genç ama kendisi yaşlı büyücü teyzemiz Melisandre geliyor. Ateşin hükümdarının verdiği güç ile savaşçıların silahlarını alevlendiriyor. Melisandre’nin geleceğini tahmin ediyordu herkes ancak böyle olaya girmesi gerçekten güzel sahneydi savaşçıları daha çok cesaretlendirdi.

Melisandre’nin Arya’ya bakışı çok garipti sanırım kaderde arya ile kesişen bazı yerler olduğunu buradan anlayabiliriz. (Bölümün sonunda gördük.)

İlk olarak Jorah’ın komutasındaki ordu ileriye atılıyor ancak çok kötü sonuçlanıyor. Karşı atak Ak gezenlerden geliyor ve muhteşem bir savaş başlıyor. Resmen Lekesizlerin üzerinden geçiyorlar. (o sahne muazzamdı.) Bu durumu gören Daenerys ve Jon Snow ejderhalara binip bir hayli püskürtüyor. Ancak Buz ve sis ile karşı atak geliyor ve tersine dönüyor savaş. Ve bu curcunada ilk ölen karakterimiz de belli oluyor. Samwell Tarly’i korumak isterken Eddison Tollett hançeri kafasına yiyor. İlk önce ana karakterlerin ölmeyeceğini biliyordu herkes çünkü dizinin tadı kaçar yan karakterlerin ilk ölmesi doğru bir tercih.

Bu savaşta Ne Ejderhalar Ne de diğerleri savaşın akıbetini değiştiren; Lekesizler! Orduyu geri çekmek için kendilerini ak gezenlere siper ettiler.

Surları yakıp kaleye yaklaşmalarını engellemek için Melisandre zorda olsa devreye girdi ve tekrar üstünlüğü yakaladılar. Melisandre’nın yaptığı büyü yanmayacak diye yusuf yusuf yapması da ayrı bir olay….

Tabi bu durum ateşten korkan Gregor Clegane için kötü bir durum kendisi biliyorsunuz ateşten hoşlanmıyor geri çekiliyor. Clegane’nin Dağ ile karşılaşmadan öleceğini sanmıyorum senaristler o sahneyi kesinlikle işleyecekler. Ve o sahnede kesinlikle ateş olacak 🙂

Kale’nin etrafındaki hendeklerin yakılması ile dizideki aksiyon geçici olarak yavaşlatılmış gereksiz konuşmalara yer verilmiş maksat süre olsun.

Ancak Ak gezenler kendilerini öldürerek yanan hendeklerin üstlerinden geçtiler ve kalenin içine girdiler. Tek tek karakterlerin savaşmalarını gördük bu sahnelerde Arya’nın yaptırdığı çift kafalı mızrak ile şovunu izledim. Eh pekte iyi değildi onca dövüş haraket yap takla at sonra ak gezenlerden öcü görmüş gibi kaç ilginç.

Önceki sezonlarda Ramsay’in tek gözünden ok ile vurarak öldürdüğü dev ak gezene dönüşmüş olarak kaleye giriyor. Ufak Reis Mormont’umuza saldırıyor. Diğer gözünü de hiç gülmeyen sevimsiz mormont kızımız ölmeden önce alıyor ve koca dev’i kendisi ile birlikte tarihe karıştırıyor. Alt karakterler ölmeye devam ediyor.

Aşağıda ordular çarpışırken yukarıda da ejderhalar savaşıyor. Ancak Pek birşey anladığımı söyleyemem o sahneler çok kötü ve karışık hızlı berbat animasyonlar. Savaş sahneleri de pek iyi diyemeyeceğim çok karışık görünüyor ne olduğu belli değil.

Kaleyi savunamadılar White Walker, Brann’a kadar geldi ama arkadan sıçrayan Arya ufak bir manevra ile tüm Ak gezen ordusuna Tek attı.

Üzüldüğüm kişiler Jorah Mormont ve Melisandre’nin ölmesi. Son sahne muhteşemdi. Kızıl Büyücü, Davos’a olan sözünü tuttu. Ölmesi gerekmiyordu. Cersei ile olan savaşta işe yarayabilirdi. Gereksizce öldü diyeceğim ancak gereksiz de değil; Stannis Baratheon’un kızını Ateş tanrısına adak etmesi Davos tarafından kabul edilemez.

Bu arada Şunu açıkça belirteyim Jon Snow bölüm boyunca berbattı. Bir halt yapmadı oradan oraya koştu sadece. Sanırım Jon Snow’u finale hazırlıyorlar yoksa bu kadar durağan geçmezdi.

Bölümün Enleri: Arya, Kızıl Büyücü Melisandre, Lekesizler, Jorah Mormont ve Ufak somurtkan mormont varisi kızımız 🙂 Gerisi Tırt…

Savaş Sahnelerinde ne olduğu pek belli olmuyor çok hızlı geçiyor sahneler.

Gelelim bundan sonra taht kavgalarında kaldığımız yere. Bir Savaş Daha Bizi Bekliyor.

Dizi Öneri.

Bu yazıyı paylaşın:

BENZER HABERLER

Game of Thrones 7 Sezon 1 Bölüm Yayın Tarihi Belli Oldu!

Sabırla beklediğimiz yeni sezonun ilk bölümünün ba …

Devamını Oku

Game of Thrones Final 8 Sezon Tarihi Belli Oldu

Merhaba Dizi Severler; Game of Thrones ilk çıktığı …

Devamını Oku

Netflix’den Yeni Bir Dizi Talihsiz Serüvenler Serisi

Netflix’in Hızını Kesmeye Niyeti Yok! Son Ga …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...

Yorumlar 1

1 Yorum
  1. User Avatar
    Bellis Molin

    Başım döndü gerçekten savaş sahneleri çok karışık olmuş yazdığınız gibi tek ben farketmemişim. Kesinlikle kötü bir bölüm değil gayet iyi bir bölümdü. Taht kavgasında bakalım neler olacak. Yorum içi teşekkürler takipteyim. 🙂