Yazar: Cem

Dizi Haberleri

Game of Thrones 8 Sezon 1 Bölüm YorumuMerhaba Dizi Severler.

Bildiğiniz gibi 14 nisan sabaha doğru beklenen dizi Game of Thrones ekranlara geldi. Bölüm hakkında görüşlerimizi ve yorumlarımızı bu konu altında dile getireceğiz. Lütfen 8 Sezon ilk bölümünü izlemeyenler bu konuyu okumasınlar.

Dizi başlar başlamaz görüyoruz ki Jon Snow ittifak edindiği Daenerys Targaryen ile birlikte kuzeye geliyor. Girişleri gerçekten çok havalı. Bir kral ve bir kraliçe yanyana. Ancak dizinin başında 7 krallığın tek varisi olduğunu bilmiyor Jon.

İlk sahne de karşımıza Tyrion ve Lord Varys çıkıyor Tyrion’un varys’e ilk sezondan beri yaptığı cinsel organ şakalarından birini görüyoruz gülümsemedim değil. Hatta “özlemişim be” bile dedirtti o sahne.

Diğer sahnede Jon’un Daenerys ile liseli aşıklar gibi öpüşmesini ve ejderha ile süzülmesini görmüştük. 7 sezonda da Ejderhanın birini Jon’un kullanacağını anlamıştık. Gece kralı Jon’un mallığı yüzünden tamelemişti
Daenerys’in 3 ejderhasından birisini . Evet Tame Mmorpg oyunu oynayanlar bilir. Adam resmen Ejderhayı tameledi ve +10’a basıp buz ejderhası yaptı.

Lannister tarafında ise Cersei’yi gördük planlarına devam ediyor. Sanırım savaşa katılacak ancak Daenerys ve diğer soylulara suikast için yetenekli paralı askerimiz Bronn’u kullanacak. Bence Cersei’yi Jaime’den sonra Bronn’da satacak demedi demeyin.

Theon Greyjoy abimizin ablasını kurtardığını göreceğiz “o ne kafaydı öyle” benim beynim sarsıldı ekran karşısında… Daha önce kaçıp satmasına rağmen kardeş kardeştir çüksüz müksüz boşver deyip bağrına bastı tekrar.

Gece bekçilerini yolsuzların izini sürdüğü ve kış diyarına bilgi getirmek için ileride beklediğini görmekteyiz ne yazık ki tek gerilimli sahneyi de orada gördük. Çocuk canlandı ve yakıldı.

Bir de dizinin ilk sezonunda Bran’ı kuleden ittirerek sakat kalmasına neden olan Jaime’nin dizinin son sezonunda birbirlerine bakışlarını görüyoruz. Bran karakterini canlandıran Isaac Hempstead-Wright o mal bakışlarına uyuz olmayan yoktur sanırım. Bir karakter bu kadar mı içine edilir bu kadar mı itici olunur ve bu kadar mı berbat oynanır. Bu çocuk ergenliğine geldikçe daha bir mal oldu.

Game of Thrones 8 Sezon diğer bölümlerinde de yorumlar ile sizlerle olacağız.
Saygılarımızla.

Dizi Öneri

Bu yazıyı paylaşın:

BENZER HABERLER

Westworld 1 Sezon Finalini Yaptı! Robert Öldü?

Westworld 1 sezon 10’uncu bölümü ile sezon f …

Devamını Oku

DC Universe’ün Swamp Thing Serisinin İlk Set Fotoğrafları Geldi

Merhaba Yabancı Dizi Severler; Warner Bros, yeni d …

Devamını Oku

Sağlıklı Bir Şekilde Dizi Nasıl İzlenir?

Arkadaşlar DiziÖneri.com‘da her gün dizi tav …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...

Yorumlar 4

4 Yorum
 1. User Avatar
  Ali haktan

  Valla hocam ilk bölüm biraz ortalama geçti ne çok yavaş sıradan ne de çok hızlı. Güzel sahneler vardı. Ejderha ile uçma sahneleri harika çekilmiş. Dizinin sonunu az çok tahmin edeceğiz gibi geliyor bana 3-4 bölümden sonra

  • User Avatar
   Nurdan gül
   Her iddasina varım sezon posterinden de belli. Bütün karakterler ölecek gece kralı egemen olacak. Gidişat bunu gösteriyor. Ejderlerin hepsi ölecek o kesin.
 2. User Avatar
  Bellis Molin

  Bran konusunda katılıyorum size böyle itici bir karakter yok böyle kötü bir performans da yok. Jaime büyük hayal kırıklığına uğrattı Cersei’yi ama yerini dolduran oldu. 😀 ona değinmemişsiniz. Karaliçe vermem dedi ama sonradan istemem yan cebime koy dedi meğer derdi fillermiş. Fil deyince aklıma yüzüklerin efendisi geldi galiba onun finali gibi yapacaklar filler ejderhaler filen falan. Benzemiyor mu sizce 🙂

 3. User Avatar
  Mazbatayı Ver

  İlk bölüm, savaşlardan ve entrikalardan çok eski bölümleri hatırlatma ve bilgi verme üzerine kuruluydu. Daha çok kalan 5 bölümde olacakların altyapısını hazırladı. Ama buna rağmen izleyen herkes gibi ben de gözümü kırpmadan izledim. Umarım Cersei’nin acı çekerek öldüğü bir bölüm de çekmişlerdir.