Yazar: Cem

Dizi Haberleri

Game of Thrones 8 Sezon 4 Bölüm YorumuMerhaba Dizi Severler.

Öncelikle 8 Sezon 4 Bölümü İzlemeyenler Bu Yorumu Okumasınlar!

Game of Thrones 8 Sezon 4 Bölüm 1 saat 21 Dakika’dan oluşmakta.

8 Sezon 4 bölüm Ak Gezenler ile yapılan savaşın yaralarını sarma ve zafer kutlamaları ile başladı. Yeni bölümde ölümüne en çok üzüldüğüm kişi olan Jorah Mormont’ı ile diğer yan karakterleri son kez gördük ve ebediyete uğurlandılar dizide. ( Bence Dizi’de Savaş Zırhı en iyi yakışan karakter Jorah Mormont.)

Cersei ile olan savaşın hazırlıkları hızlıca başlıyor önceki sezonlardaki gibi dinlenme toparlanma olayına girilmeyecek planları hazırlamışlar ancak kendi aralarında bir taht kavgası yaşanmaya başladı bile. Cercei’yi yendikten sonra bir taht kavgası da kendi aralarında yaşanmazsa iyidir.

Cersei’nin kardeşlerine suikast yapması için gönderdiği Bronn, Jaime ile Tyrion’u buluyor ancak daha önce de tahmin ettiğim gibi öldürmüyor yeni bir vaad alıyor savaşın sonucunu bekleyecek. Her iki taraftan da bir hediyesi oldu kim kazanırsa.

Bir çok izleyen 8 sezon ilk bölümde “Jon Ejderhaları görünce Ghost (Kurt)’u sattı” diye yazmıştı. Bu bölümde gerçekten sattığını görüyoruz. Bana biraz aptalca geldi. Savaşta her yaratığa ihtiyaç var iken kuzeydeki vahşilerin geri dönmesi ve de Jon’un da ghost’u da yanlarında yollaması çok mantıksız.

Sansa’nın Jon’a söz vermesine rağmen Tyrion’a Jon’un Targaryen olduğunu yumurtlaması da ileride büyük sıkıntı yaratacak.

7 sezonda Ejderhalar için yapılan Arbaletleri küçümsemiştik ancak Euron Greyjoy denizde yakaladığı Dany ve Lekesizleri arbaletler ile darmaduman etti. Zaten yaralı olan ikinci Ejderhamız Rhaegal’i de kaybettik. Kaldı sadece Drogon. Hadi Hayırlısı bakalım onun akıbeti nasıl olacak.

Cersei’nin Missandei’yi rehin alması çok gereksizdi öyle yada böyle bu savaş yaşanacak Missandei gereksiz yere öldü. Tabii Daenerys’in öfkesini ve sinirini de aldı.

Kaldı 2 bölüm bakalım savaş nasıl geçecek ilk kanı Cersei döktü gereksiz bir kandı.

Dizi Öneri.

Bu yazıyı paylaşın:

BENZER HABERLER

HBO Westworld Etkileyici Sahneler

Westworld HBO’nun En İyi Dizilerinden Biri O …

Devamını Oku

Nick Nolte Star Wars: The Mandalorian Dizisine Katıldı

Merhaba Yabancı Dizi Severler; Disney yayın platfo …

Devamını Oku

Marvel’in The Defenders Serisi İron Fist İle Devam Ediyor

The Defenders ekibinin TV de göreceğimiz 4. üyesi  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...

Yorumlar 0