Yazar: Cem

Dizi Haberleri

Game of Thrones 8 Sezon 2 Bölüm YorumuMerhaba Dizi Severler.

Öncelikle 8 Sezon 2 Bölümü İzlemeyenler Bu Yorumu Okumasınlar!

8 Sezon 2 Bölüm 54 Dakika’dan oluşmakta.

8 sezonun ilk bölümde Jaime’de kalmıştık yeni bölümde oradan devam ediyoruz. Jon Snow, Daenerys ve Sansa (Damat, Gelin, Görümce), Jaime Lannister’ı sorgulamaya başlıyor. Yaptığı kötülükler tek tek diziliyor ancak bunun yanında yaptığı iyi işlerde başta Tarthlı Brienne‘nin desteği ile konu buluyor. Brienne kendisine kefil oluyor ve paçayı kurtarıyor.

Cersei’nin kazık attığını öğrenen Daenerys sinirlenip Tyrion’a veryansın ediyor “hani ablan destek çıkacaktı bize zaman kaybettirdin bak bizi yok etmeye çalışıyor” dercesine.

Jaime’nin Bran Stark’dan özür dileme sahnesini görüyoruz bu sahnede ufak bir spoiler var gibi sanki finale Jaime’nin “Peki ya sonrası” sorusuna Bran’dan cevap olarak “Sonrası olacağını nereden biliyorsun?” yanıtı geliyor buda aklımıza finalde Yoksa hepsi ölecek teorisini getiriyor! Kasten de yapılmış olabilir izleyiciyi ters köşe yapmak için.

Bu arada Brienne Jaime’yi Seviyor. Jaime’de karşılıksız değil ki onun komutasında savaşmayı seçiyor.

Sansa ve Daenerys arasındaki muhabbete tanık oluyoruz buzlar tam eriyecek derken bir anda savaştan sonra kış tepesi yani kuzeyin akıbeti konusu açılıyor tekrar aralarında bir uçurum oluyor ancak Theon çıkıp Sansa’ya destek verince Aile bağını görünce Daenerys biraz yumuşar gibi oluyor.

Bu bölümde Gece Kralı’nın Bran için geldiğini Bran’ın belleğini elde etmek için uğraştığını öğreniyoruz. Ayrıca tüm ak yürüyenleri yok etmek içinde tek şansın gece kralını öldürmek olduğunu da duyduk. Senaryo biraz sıradan bilindik mi ilerliyor sizce?

Dizide Sevişmedik Bir Arya Kalmıştı O da oldu sonunda! Pek hoşuma gittiğini söyleyemem o sahnenin. Hatta hiç ummuyordum böyle bir sahne olacağına…

Dizinin sonunda Jon Stark mahzende Daenerys’e akraba olduklarını ve Targaryenların son kalan erkek varisinin olduğunu söylüyor ancak bu sırada ak gezenler geliyor ve bölüm bitiyor.

Kafalarda 2 teori var ilki Daenerys kendisinden başka varis olmaması için Jon Stark’ı öldürecek yada destek çıkacak. Kısacası Ortalık Fena Karıştı.

8 sezon 3 bölüm yorumunda görüşmek üzere…

Ayrıca şu ak gezenlerin atlarının ayaklarını göre göre bıktık anasını satayım her ak gezen sahnesinden önce ak gezen atı ayağı….

Dizi Öneri

Bu yazıyı paylaşın:

BENZER HABERLER

Game of Thrones 8 Sezon 6 Bölüm Yorumu

Merhaba Dizi Severler. Öncelikle 8 Sezon 6 Bölümü  …

Devamını Oku

Z Nation’a 4 Sezon Onayı Geldi

Z Nation’un 3 üncü sezon finali yaklaşırken  …

Devamını Oku

The 100 ‘ün 4.Sezon Ne Zaman Başlayacak?

The 100 4 üncü Sezonu İle Yakında Geliyor 3’ …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...

Yorumlar 3

3 Yorum
  1. User Avatar
    Bellis Molin

    Son dediğine katılıyorum sürekli ak gezen ayağı çekiyorlar güzel tespit 😀 Valla bence bölüm 54 dakika değildi. 30 dakika filendi çünkü sırf zaman geçirsin diye eklenen sahneler var aryanın sevişme sahnesi şarap içme ve şarkı sahneler vb. Savaşa zemin hazırlanmış bu bölümde.

  2. User Avatar
    remzi stark

    Şaşırtacak bir olay olmadı bu bölümde 54 dakika deniyor ama 30 dakikalık işe yarar yer var. Arya 18’i doldurur doldurmaz sanırım bu sahneyi çektiler. Ayrıca hiç olmamış…