Yazar: Cem

Dizi Haberleri

Netflix’den Yeni Bir Dizi Talihsiz Serüvenler SerisiNetflix’in Hızını Kesmeye Niyeti Yok! Son Gaz Yoluna Devam Ediyor Şimdide Çok Güzel Bir Kitap Serisi Olan Talihsiz Serüvenler Serisinin dizisini Ekranlara Getiriyor.

Nereden Geliyor bu Talihsiz Serüvenler

Talihsiz Serüvenler Dizisi, Lemony Snicket takma adını kullanan yazar Daniel Handler tarafından yazılıp Brett Helquist tarafından resimlendirilen bir roman serisidir.

İlk kitap Kötü Günler Başlarken, 30 Eylül 1999’da Rupert Murdoch’ın sahip olduğu HarperCollins Çocuk Kitaplığı’ndan çıktı. Serinin 13. ve son kitabı olan Son, 13 Ekim 2006’da çıktı.

Daha Önce Filmleri Yapıldı

Kitapların film versiyonunda ilk üç kitap olan Kötü Günler Başlarken, Sürüngen Odası ve Uçuruma Bakan Pencere‘nin öyküleri anlatılmaktadır. Film Türkiye’de de Lemony Snicket’ın Talihsiz Serüvenler Dizisi adıyla 17 Aralık 2004 tarihinde gösterime girdi. Filminde Jim Carrey gibi bir oyuncu bu filmde yer aldı ve Count olaf karakterini canlandırdı. Film Büyük ilgi görmüştü.

Netflix Talihsiz Serüvenler Serisini Dizi Ekranlarına Getiriyor

Dizinin Hikayesi

Hikaye, ebeveynlerini gizemli bir ev yangınında kaybeden ve yanına taşındıkları kötü vasi Count Olaf’ın şeytani planlarından kurtulmaya çalışırken ebeveynlerinin gizemli ölümü hakkında ipuçları arayan Baudelaire kardeşleri ele alıyor. Yani Kitabın yolundan devam ediyor.

Dizi Ne Zaman Yayınlanacak!

2015’te Netflix serinin dizi uyarlamasını yapmaya karar vermiş ve çekimlerin 2016 mart’ında başlamıştır.  8 bölümlük dizisi 13 Ocak 2017 ‘de Netflix’te başlıyor. Sanırım Mini Bir Dizi Olacak 🙂

Dizide Rol Alacak Oyuncular ve Rolleri

 • Neil Patrick Harris
  Rol: Count Olaf / Shirley / Stefano / Captain Sham
 • Malina Weissman
  Rol: Violet Baudelaire
 • Patrick Warburton
  Rol: Lemony Snicket
 • Joan Cusack
  Rol: Justice Strauss
 • Catherine O’Hara
  Rol: Georgina Orwell
 • Aasif Mandvi
  Rol: Oncle Monty
 • Don Johnson
  Rol: Sir
 • Alfre Woodard
  Rol: Aunt Josephine

Talihsiz Serüvenler Serisi Fragmanı

Çok Güzel Bir Fantastik Dizi Olacak…!

Bu yazıyı paylaşın:

BENZER HABERLER

Game of Thrones 8 Sezon 6 Bölüm Yorumu

Merhaba Dizi Severler. Öncelikle 8 Sezon 6 Bölümü  …

Devamını Oku

The Shannara Chronicles İkinci Sezon Ne Zaman?

Merhaba Yabancı Dizi Sevenleri Fantastik hikayesi  …

Devamını Oku

American Gods Savaş Başladı İlk Sezon Finali

Merhaba Yabancı Dizi Sevenleri; American Gods İlk  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...

Yorumlar 0