Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri

Outmatched

(Komedi)
204 Okunma
Devam Ediyor

4.5
YAZAR 6.0
PUAN 6.0

İlk bölümü 23 Ocak 2020’de Fox Broadcasting Company kanalında yayınlanan Outmatched, Amerikan yapımı bir Durum Komedisidir.

Yaratıcı: Lon Zimmet

Yönetmenler: Jonathan Judge, Betsy Thomas

Konusu


Güney Jersey’de yaşayan ve normal bir zeka seviyesine sahip olan ebeveynlerin, üstün zekalı çocuklarını yetiştirme hikayelerini izliyoruz. Neredeyse her konuda kendilerine üstünlük taslayan çocuklarına iyi ebeveynler olmaya çalışan Mike ve Kay, hem çocuklarından bir şeyler öğrenirken hem de onlara sosyal yönlerini geliştirmeleri konusunda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jason Biggs Mike
2 Maggie Lawson Kay
3 Tisha Campbell-Martin Rita
4 Ashley Boettcher Nicole
5 Connor Kalopsis Brian
6 Jack Stanton Marc
7 Oakley Bull Leila
8 Finesse Mitchell Irwin
9 Jon Bass Stu
10 Lyric Lewis Miss Tremblay
11 Santino Jimenez Gambler
12 Brian Stepanek Mr. Turpel

Yazar Yorumu


Amerikan Pastası serisiyle tanıdığımız Jason Biggs’in başrolünde yer aldığı Outmatched, 4 çocuktan 3’ünün üstün zekalı olduğu bir aileyi merkezine alıyor. Üstün zekalı çocukları anlattığı için de Young Sheldon dizisini bizlere anımsatıyor. Zekalarından ötürü sadece çevrelerindeki insanları değil birbirlerini bile küçümseyen çocuklar, iş sosyal hayat becerilerine geldiğindeyse bir o kadar tecrübesiz ve başarısızlar. Burada da aileleri devreye giriyor ve onlara yardım etmeye çalışıyor. Ama işler her zaman istenildiği gibi gitmiyor. Çünkü bu durumda bile çocuklar, bilgileriyle ailelerini ezmeye çalışıyorlar.

Dizinin türü her ne kadar komedi olarak görülse de çoğu zaman gülmeyip sadece gülümsüyorsunuz. Ben sıkılmadan izledim çünkü klişe sitcom dizilerinden farklı bir yapım olmuş. Gerçekten üstün zekalı insanların yanında kendinizi nasıl hissedebileceğiniz konusunda empati yapmanızı da sağlıyor. Herhangi olumsuz bir öğeyi barındırmadığı için de rahatlıkla ailenizle izleyebilirsiniz. Beyninizi yormayacak ve kısa süreliğine de olsa sizleri eğlendirecek bir dizi arıyorsanız Outmatched’a bir şans vermelisiniz.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Chichipatos

(Komedi)

İlk sezonu 15 Mayıs 2020’de Netflix platform …

Devamını Oku

Nobody’s Looking

(Dram, Komedi)

İlk sezonu 22 Kasım 2019 tarihinde Netflix platfor …

Devamını Oku

Cobra Kai

(Aksiyon, Komedi, Dram)

Cobra Kai, 2018 yılında başlayan Aksiyon, Komedi v …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.