Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri Romantik Diziler

Romance is a Bonus Book

(Romantik, Komedi)
400 Okunma
Devam Ediyor

8.1
YAZAR 8.5
PUAN 8.0

İlk bölümü 26 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan Romance is a Book, romantik komedi türünün başarılı bir örneği olmasının yanı sıra, tüm izleyicilerine kitap okumak alışkanlığı kazandırabilecek kadar etkileyici bir Güney Kore dizisidir.

Yönetmen: Lee Jung-Hyo

Konusu


Kang Dan-yi, başarılı bir metin yazarıdır ama evlendikten ve çocuğu olduktan sonra mesleğine 7 yıl ara vermek zorunda kalmıştır. Boşandıktan sonra iş aramaktadır ama hiçbir reklam şirketi 7 yıl ara vermiş bir kişiyi işe almak istemez. Cha Eun-ho da romanları her zaman en çok satanlar listesinde yer almış bir yazardır ve aynı zamanda yayın evinde baş editörlük yapmaktadır. Eun-ho, Kang Dan-yi ile çocukluk arkadaşıdır ve yıllardır ona platonik aşk besler. Dan-yi, yayın evine kendisini lise mezunu birisi olarak tanıtarak işe girer. Artık aynı yayın evinde çalışan ve aynı evde kalan bu iki eski arkadaş arasındaki ilişki zamanla çok farklı bir hal alacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jong-Suk Lee Cha Eun-ho
2 Nayoung Lee Kang Dan-yi
3 Eu-Gene Jeong Song Hae-rin
4 Han-chul Jo Bong Ji-hong
5 Ki-Doong Kang Park Hoon
6 Tae-woo Kim Kim Jae-min
7 Yu-mi Kim Ko Yoo-seon
8 Kyu-Young Park Oh Ji-yool
9 Ha-Joon Wi Ji Seo-joon
10 Kim Sun Young Seo Yeong-ah

Yazar Yorumu


K-drama (Korean drama) türünün başarılı bir örneği olan Romance is a Bonus Book, izleyenleri duygulandırabildiği kadar sık sık da içten bir gülümsemeyle eğlendirebilmeyi başarıyor. Ama benim için bu dizinin şimdiye kadar izlediğim bütün dizilerden en önemli farkı, yaş farkı gözetmeksizin herkese kitap okuma alışkanlığı kazandırabilecek kadar başarılı bir senaryosunun olmasıdır. Tabii dizinin merkezinde bulunan en önemli mekanın bir yayın evi oluşu da büyük bir etken.

Birbirlerini seven ama bunu yıllarca reddedilme korkusuyla kimseye söyleyemeyen ya da tek taraflı platonik aşklara sahip olan kadın erkek ilişkileri yıllarca dizi ve filmlerin konularını oluşturmayı başardı. Ve artık bu dizi ve filmler, çoğumuza klişe geliyor ve bir adım bile ileriye gidemediklerini kabul etmemiz gerekiyor. Bu dizide arkadaşlık, ilişkiler, aşklar ve daha birçok şey kitaplar üzerinden anlatılıyor. O an hemen elinize bir kitap alıp okumak istiyorsunuz.

Romance is a Bonus Book’a bir şans verin ve sindirerek izleyin. Tüm bölümleri birkaç günde izlemeye çalışmayın. Çünkü diziyi bırakamayacak kadar çok seveceksiniz ve gelecek sezonu büyük bir hevesle bekleyeceksiniz.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Elif

    Sitenizle yeni tanıştım ve bu diziyi de görünce gerçekten çok mutlu oldum. Romantik komedi türünde dizi yapma konusunda kimse Korelilerin eline su dökemez. Diziyi izlerken bir an geliyor kahkaha atıyorsun. Dakikalar sonra duygulanmanı sağlıyor. Her an duygu geçişleri yaşatabiliyor. Ama en önemlisi de diziyi izleyince kitap okuyasınız geliyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Miss Lee

(Dram, Komedi)

İlk bölümü 25 Eylül 2019’da TVN kanalında ya …

Devamını Oku

Z Nation

(Kıyamet Kurgusu)

Z Nation Syfy kanalında yayınlanan Karl Schaefer v …

Devamını Oku

Ballers

(Spor, Komedi, Dram)

Ballers, 2015 ABD yapımı Dram, Komedi ve Spor Dizi …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.