Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Star Wars Resistance

(Animasyon Dizi)
202 Okunma
Devam Ediyor

4.7
YAZAR 5.0
PUAN 7.5

İlk bölümü 7 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan Star Wars Resistance, Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu ve Macera türlerini içinde barındıran ve Disney XD kanalında yayınlanan bir Amerikan dizisidir.

Yaratıcılar: Carrie Beck, Dave Filoni, Kiri Hart

Konusu


Yıllar geçmiş ve hem Cumhuriyet hem de İmparatorluk dağılmıştır. Jedilar da sadece hikayelerden ibaret olmaya başlamıştır. Evren, Yeni Cumhuriyet ve Yeni Düzen olarak bölünmüş ve artık savaş bitmiştir. Ama isyancılar, Yeni Düzen’in Yeni Cumhuriyet’e karşı savaş hazırlığı içerisinde olduğunu düşünür ve bu nedenle de Colossus adındaki gezegende bulunan bir yakıt platformuna Kazuda Xiono adlı genç bir pilotu ajan olarak yerleştirirler. Kazuda, burada hem Yeni Düzen’in neyi amaçladığını araştıracak hem de tamirci rolü yaparak sırrının ortaya çıkmamasını sağlayacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Christopher Sean Kazuda Xiono
2 Suzie McGrath Tam Ryvora
3 Josh Brener Neeku Vozo
4 Scott Lawrence Jarek Yeager
5 Bobby Moynihan Orka
6 Myrna Velasco Torra Doza
7 Mary Elizabeth McGlynn 4D-M1N
8 Jim Rash Flix
9 Jason Hightower Captain Doza
10 Stephen Stanton Griff Halloran

Yazar Yorumu


Eğer gerçekten bir Star Wars hayranıysanız bu evreni anlatan her film ve animasyonu izlersiniz. Bu nedenle Star Wars Resistance’ı da izlemeniz gerekiyor. Ama Star Wars Klon Savaşları’nı  ve Star Wars Asiler’i izledikten sonra bu yeni animasyon dizisi çizim olarak da konu olarak da çok geride kalmış durumda. Star Wars sevenlerinin neredeyse hiçbir konuda beğenisini kazanamıyor ve çoğunlukla yarışları anlattığından sıkıcı olmayı bile başarıyor.

Daha önceki animasyonlar hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ederken Star Wars Resistance sadece çocuklara hitap edebiliyor. Çünkü gerçek bir hikayeyi barındırmıyor ve sadece eski bir yakıt platformunun üzerinde yapılan yarışları anlatıyor. Uzaydaki savaşlara alışık olan Star Wars hayranlarının çoğu da ilk bölümden sonra bu diziyi izlemeyi bıraktı. Kısacası bu diziyi izlemeyenler çok da bir şey kaybetmiyor.

Star Wars denildiğinde müzikler her zaman mükemmel olsa da bu sefer bana Geleceğe Dönüş filmlerinin müziklerini de anımsattı. Bakalım siz de izleken aynı şekilde düşünecek misiniz?

Ama hem çocuklarım Star Wars animasyonunu izlesin hem de şiddetten ve savaştan etkilenmesin gibi düşünceleriniz de varsa bu dizi tam çocuklarınıza göre. Kesinlikle çocuklar izlerken eğleneceklerdir.

Çizim/Animasyon: 5/10
Hikaye: 5/10
Karakterler: 5/10
Müzikler: 8/10
Genel: 5/10

1 Yorum
  1. User Avatar
    Berk

    Diğer Star Wars animasyonlarına göre konu olarak da çizim olarak da çok geride bir yapım olmuş. Ama Star Wars hayranıysanız kesinlikle izlemelisiniz. Çünkü ben de ilk başta olumsuz düşünmüştüm ama bugün itibariyle son bölüme kadar izledim.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

BoJack Horseman

(Anime Dizi)

BoJack Horseman, 2014 yılında vizyona giren Netfli …

Devamını Oku

Tengen Toppa Gurren Lagann

(Anime Dizi)

Gurren Lagann, 2007 Japon yapımı Bilim Kurgu, Aksi …

Devamını Oku

Star Wars Rebels

(Star Wars Asiler)

Star Wars Rebels, 2014 ABD yapımı Aksiyon, Fantast …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.