Yazar: Kürşat Kanepeci

Final Yapan Diziler Komedi Dizileri Yoklukta İzlenir

The Brink

(Komedi)
183 Okunma
Final Yaptı

7.8
YAZAR 8.0
PUAN 7.5

2015 yılında HBO ekranlarında yayınlanan The Brink, kara komedi türünün başarılı örneklerinden olan bir Amerikan dizisidir.

Yaratıcılar: Kim Benabib, Roberto Benabib

Konusu


Tim Robbins ve Jack Black gibi kaliteli oyuncu kadrosuna sahip The Brink, Orta Doğu ve Güney Asya’yı kapsayan bir savaşın çıkma ihtimalini ortadan kaldırma çabasını mizahi bir dille anlatıyor. Tim Robbins, ABD Dışişleri Bakanı Walter Larson’u, Jack Black de Amerika’nın Pakistan Büyükelçiliği’ndeki Alex Talbot isimli bir memuru canlandırıyor. Pakistan’da gerçekleşen bir darbe sonucu psikolojik sorunları bulunan General Umair Zaman adlı bir kişi, ülkenin ve nükleer silahların kontrolünü ele geçirir. İlk işi de İsrail’i yok etmekle tehdit etmek olur. Bunun sonucunda Amerikan hükümeti de Pakistan’daki nükleer silahları yok edecek bir saldırıyı planlamaya ve olası bir 3. Dünya Savaşı’nın fitilini ateşlemeye başlar. Dışişleri Bakanı Walter Larson bu savaşa karşıdır ve sahada bulunan tek adamları olan Alex Talbot’u kullanarak darbecileri durdurmaya çalışır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jack Black Alex Talbot
2 Tim Robbins Walter Larson
3 Pablo Schreiber Zeke Tilson
4 Aasif Mandvi Rafiq Massoud
5 Maribeth Monroe Kendra Peterson
6 Eric Ladin Glenn Taylor
7 Geoff Pierson Pierce Grey
8 Esai Morales Başkan Julian Navarro
9 Iqbal Theba General Umair Zaman
10 Erick Avari Hasan
11 Melanie Chandra Fareeda
12 John Larroquette Robert Kittredge
13 Carla Gugino Joanne Larson
14 Lamont Thompson Dougan
15 Meera Syal Naeema
16 David Diaan General Ahmed Ali
17 Mary Faber Ashley

Yazar Yorumu


Tim Robbins, Jack Black, Carla Gugino gibi ünlü isimlerin bir araya geldikleri bir dizinin sadece 10 bölüm sürmüş olması üzüntü verici bir durum. The Brink, 2. sezon onayını aldıktan kısa bir süre sonra iptal edildi. Dizide her ne kadar mantık hataları bulunsa kara mizahı doğru bir şekilde kullanarak izleyicileri güldürebilmeyi başarıyordu.

HBO “Yayın akışımızı ve program ihtiyaçlarımızı gözden geçirdikten sonra The Brink’e hak ettiği özeni gösteremeyeceğimizi fark ettik. Dizinin birinci sezonundan gurur duyuyoruz. Bu işe dahil olan herkese her şeyin en iyisini diliyoruz.” diyerek diziyi bitirdiğini açıkladı.

Eğer The Brink devam etseydi her sezonunda dünyanın farklı bir bölgesindeki krizi çözeceği söylentileri de bulunuyordu. Her şeye rağmen 2015 yılında yayınlanan ve sadece 10 bölüm süren bir dizinin hala 7.8 gibi yüksek bir IMDB puanına sahip olması da benim gibi diziyi severek izleyenler için güzel bir duygu.

Not: Dizi, cinsel sahneler içerdiğinden aile ile izlenmemesi tavsiye edilir.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Selim Aydın

    The Brink, sadece bir yaz dizisi olarak çıkıp öyle de kaldı. Bir ara 2. sezonu çıkacak denilmişti ama gerçekleşmedi. Savaşları ve bu savaşları çıkaran siyasetçileri komik bir dille başarılı şekilde eleştirmeyi başardılar. İzlerken bolca güldüğümü hatırlıyorum.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The First

(Bilim Kurgu, Dram)

The First, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan ve M …

Devamını Oku

Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy, Emmy ve Altın Küre ödüllü Ha …

Devamını Oku

Daredevil

(Hell's Kitchen Şeytanı)

Marvel ve Netflix işbirliğinin en iyi sonuçlarında …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.