Yazar: Kürşat Kanepeci

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Yoklukta İzlenir

The First

(Bilim Kurgu, Dram)
388 Okunma
Devam Ediyor

6.7
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

The First, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan ve Mars’a yapılan insanlı ilk uçuşu konu alan Dram ve Bilim Kurgu türünü içinde barındıran Amerikan dizisi.

Yaratıcı: Beau Willimon

Konusu


2030’lu yıllarda geçen The First dizisinde artık dünya dışı kolonileşmenin gerekliliğine inanılmaktadır. Mars’a yapılan insanlı ilk uçuşun başarısız olması, roketin daha atmosferden çıkamadan insan hatası nedeniyle havada infilak etmesi ve sonrasında aileler üzerinden yaşanan dramatik olaylar dizinin ana konusunu oluşturur. Bu patlama ve beş astronotun ölmesi sonucunda Mars’a insanlı uçuşların gerekliliği sorgulanır. 18 ay içerisinde Mars’a insanlı ikinci uçuş yapılacaktır ve artık her şey eskisinden daha da karmaşık ve dramatiktir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Sean Penn Tom Hagerty
2 Natascha McElhone Laz Ingram
3 LisaGay Hamilton Kayla Price
4 Hannah Ware Sadie Hewitt
5 Keiko Agena Aiko Hakari
6 Rey Lucas Matteo Vega
7 James Ransone Nick Fletcher
8 Anna Jacoby-Heron Denise Hagerty
9 Brian Lee Franklin Lawrence
10 Oded Fehr Eitan Hafri
11 T.C. Matherne Jason
12 D.W. Moffett Bob Cordine
13 Annie Parisse Ellen Dawes

Yazar Yorumu


Mars ve bilim kurgu kelimelerini yan yana görmek hepimizi heyecanlandırıyordur. Dizinin ilk bölümünü izlediğimizde yaşanan olaylar dizinin bilim kurgu yönünün ağır basacağını işaret ederken ilerleyen bölümlerde izleyicilerini drama boğması sıkılmamıza ve ileri sararak izlememize yol açıyor.

The First, her ne kadar güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olsa da Mars’a gitmek konusundan çok geride kalan ailelerin yaşadıkları drama yöneliyor. Bu yönüyle de çok fazla izleyici kaybediyor. Her şeye rağmen ilk bölümlerde sıkılsanız bile tüm bölümleri izlemenizi öneriyorum. Böylece, bize ilk bölümde sunulan o Mars yolculuğu heyecanına kavuşabilirsiniz.

Ayrıca, dizinin bizleri gelecek teknolojilere hazırlama görevini de üstlendiğini anlayacaksınız.

2 Yorum
  1. User Avatar
    Reynarar

    Büyük bir bilim kurgu hayranıyım. Ama bu öyle değil aşırı dram içeriyor. Bir işi bir arada tutmaya çalışırken evdeki bazı sorunları çözmeye çalışan bir adam hakkında bir dizi.

  2. User Avatar
    Elmas

    The First’ün ilk bölümünü izlediğimde işte sonunda bana göre bir dizi demiştim. Çünkü Mars’a seyahati anlatıyordu ve ilk bölümü ilgi çekiciydi. Ama sonraki bölümler neredeyse sadece dram üzerine kurulmuştu ve o kadar sıkıldım ki 5. bölümde diziyi izlemeyi bıraktım.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Night Manager

(Suç, Dram, Gizem)

İlk bölümü 21 Şubat 2016 tarihinde BBC kanalında y …

Devamını Oku

The Blacklist

(Kara liste)

Blacklist, NBC’de 23 Eylül 2013’te NBC …

Devamını Oku

Merlin

Merlin, 20 Eylül 2008’de başlamış olan fanta …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.