Dizi Öneri: Sherlock’u İzlemeli miyim?

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle‘ın aynı adı taşıyan romanlarına dayanan Britanya televizyon dizisidir. Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından geliştirilen dizide, Sherlock Holmes rolünde Benedict Cumberbatch ve Doktor John Watson rolünde Martin Freeman yer almaktadır. Dizinin, her biri üç bölümden oluşan üç sezon ve bir özel bölümle birlikte, toplam on bölümü yayınlandı. İlk sezon 2010’da, ikinci sezon 2012’de ve üçüncü sezon 2014’ün ilk çeyreğinde ekrana geldi. 2016 yılında dizinin bir özel bölümü yayınlandı. Dizi, üçüncü sezonuyla 2001’den bu yana Britanya’da en çok izlenen drama dizisi oldu. Sherlock, 200’ün üzerinde ülkeye satıldı.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Sherlock’ un Konusu:

21. İnci Yüzyılın Londra’sında Uzman Dedektif Sherlock ve Onun Sadık Yardımcısı Afganistan’da görev yapmış eski bir asker olan Doktor John Watson ile Londranın Modern Sokaklarında Polislerin Açıklık Getiremediği Suçları Çözmeye başlarlar 🙂

Sherlock Oyuncular:

  • Benedict Cumberbatch -Sherlock Holmes
  • Martin Freeman -Dr. John Watson 
  • Una Stubbs -Mrs. Hudson 
  • Rupert Graves –DI Lestrade 
  • Louise Brealey -Molly Hooper
  • Mark Gatiss -Mycroft Holmes
  • Andrew Scott -Jim Moriarty
  • Jonathan Aris -Anderson

Sherlock Fragman

Sherlock’u izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Sherlock Holmes’un 3 serisinide Sinemalarda veya Online olarak izleten online izleme sitelerinden  izlemişsinizdir. Arkadaşlar ben ilk önce tereddüt etmiştim filmi kadar iyi değildir! Bir süre sonra konu bulamazlar saçmalarlar senaryoda diye ancak Sherlock Holmes’un 3 serisinden de kat kat daha iyi bir dizi olmuş.

Dizide Başı The Hobbit‘den tanıdığımız başarılı oyuncu Martin Freeman ve Yakın Zamanda vizyona girecek Doktor Strange filminin başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch çekiyor. 21. inci yüzyılın Londra’ sında teknolojidende yararlanmaları dizinin değişik bir hal almasına neden oluyor. Kıyafetler ve Görsellik harika.

Bu ikilinin olaydan olaya geçmeleri ve Sherlock’un acayip Laf sokmaları diziyi Harika yapıyor 😀

İMDB:

9,2 İmdb Puanı var ancak daha fazla puanı hakeden bir dizi tek sorun mini dizi olması ve her sezonun 3 bölümden 90′ ar dakikadan oluşması. Böyle olması daha iyi dizi senaryo formundan kaybedip saçmalamaya başlamayacaktır. 9,2 değil 10,10 hakeden bir dizi kesinlikle bu diziyi kaçırmayın!

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu Konuya 2 Kişi Yorum Yapmış Sende Yorum Yap

  1. Hayranim bu diziye yeni sezon gelse de izlesek, en cok da sherlockun laf koymalari yokmu

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!