Yazar: Ercan Bakaç

Aksiyon Dizileri Final Yapan Diziler Polisiye Diziler Popüler Diziler

Daredevil

(Hell's Kitchen Şeytanı)
428 Okunma
Final Yaptı

8.7
YAZAR 8.5
PUAN 8.0

Marvel ve Netflix işbirliğinin en iyi sonuçlarından biri olan Daredevil çizgi roman ve süper kahramanları sevenler için en iyi uyarlamalardan birisi.

Yaratıcı: Drew Goddard

Konusu


Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir. Duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir. Yaşadığı ve büyüğü yer olan Hell’s Kitchen‘da suç oranı tavan yapmıştır. Küçük yaşta mafya lideri Kingpin tarafından öldürülen babası için avukat olarak suçla savaşmayı seçen Murdock, adaletin mafyaya yetersiz kaldığını düşünür. Tamamıyla çeteler ve mafyaların elinde olan Hell’s Kitchen’a hak ettiği adaleti vermeyi ise kendine görev edinir. Son derece iyi dövüşen Matt Murdock, artık gündüzleri suçla adalet yoluyla mücadele eden bir avukat, geceleri ise suçla, adaletsizlikle kendi yöntemleriyle savaşan ”Daredevil”dır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Charlie Cox Matt Murdock (Daredevil)
2 Deborah Ann Woll Karen Page
3 Elden Henson Foggy Nelson
4 Toby Leonard Moore James Wesley
5 Vondie Curtis Ben Urich
6 Bob Gunton Leland Owlsley
7 Ayelet Zurer Vanessa Marianna
8 Rosario Dawson Claire Temple (Night Nurse)
9 Vincent D'Onofrio Wilson Fisk (Kingpin)
10 Jon Bernthal Frank Castle (Punisher)
11 Élodie Yung Elektra Natchios
12 Stephen Rider Blake Tower

Yazar Yorumu


Marvel ve Netflix işbirliğinin en iyi sonuçlarından biri olan Daredevil çizgi roman ve süper kahramanları sevenler için en iyi uyarlamalardan birisi. Gerek Daredevil rolünde Charlie Coxgerekse tv tarihindeki en iyi villain rollerinden birisi olan kingpini oynayan Daniel d’onofrio gerçekten çok iyi bir oyunculuk ile diziyi sürükleyici hale getiriyor. Bir de bunlara ek olarak ikinci sezonda solo dizisi bile çekilebilecek (şu an dizinin çekildiği söylentileri var.) bir karakter olan Punisher (Jon Bernthaldiziye dahil olarak Daredevil’i Marvelin tv tarafının en iyi dizisi yapıyor. Marvelin sinema evreninin aksine daha çok yetişkinlere hitap eden bir süperkahraman hikayesi olan dizi özellikle dövüş kareografileri ile izlenmeyi hakediyor.

3 Yorum
 1. User Avatar
  Turgut

  Favori dizilerimden birisi kesinlikle herkesin izlemesini tavsiye ediyorum 🙂

 2. User Avatar
  Fe-full

  Diziyi seviyorum burda görünce gerçekten sevindim. izlenmesi gereken ve keyif alabileceğinizi düşünmekteyim. teşekkürler

 3. User Avatar
  Sedat

  Daredevil de Netflix’te yayınlanan diğer Marvel dizileri gibi final yaptı. Kesinlikle devam etmeliydi. Bana göre şu ana kadar çekilmiş en iyi süper kahraman dizisiydi. Marvel umarım bir aptallık yapmaz ve Disney+’da bu diziye de yer verir.

Bu yazıyı paylaşın:

DİZİYLE İLGİLİ HABERLER

TAVSİYE DİZİLER

Revolution

(Devrim)

Revolution, bir Amerikan kıyamet sonrası bilim kur …

Devamını Oku

House of Saddam

(Saddam'ın Evi (Mini Dizi))

House of Saddam, 2008 yapımı ABD- İngiltere o …

Devamını Oku

How to Get Away with Murder

(Suç, Drama, Gizem)

How to Get Away with Murder, 2014 yılında yayınlan …

Devamını Oku