Yazar: Cem

Dram Dizileri Fantastik Diziler Gençlik Dizileri Korku Dizileri

The Magicians

(Büyücüler)
1059 Okunma
Devam Ediyor

7.5
YAZAR 7.7
PUAN 7.5

The Magicians, 2015 yapımı Fantastik, Dram, Gençlik ve korku türünde ABD dizisi.

Yönetmen: Mike Cahill.
Senaryo: Sera Gamble, John Mcnamara.
The Mahicians Syfy Kanalında yayınlanmaktadır.

 

Konusu


Quentin Coldwater isimli bir gencin, sihir gücü olduğunu keşfetmesini ve New York’un kuzeyindeki çok gizli ve prestijli bir büyücülük okuluna kabul olmasıyla değişen hayatını, girdiği tehlikeli ve karanlık yolları anlatan The Magicians, Lev Grossman‘ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jason Ralph Quentin Coldwater
2 Stella Maeve Julia Wicker
3 Olivia Taylor Dudley Alice Quinn
4 Hale Appleman Eliot Waugh
5 Summer Bishil Margo Hanson
6 Arjun Gupta Kady Orloff
7 Arjun Gupta William 'Penny' Adiyodi
8 Rick Worthy Dean Fogg

Yazar Yorumu


2015 – 2016 sezonunda 13 bölümüyle ekranlara gelen yeni fantastik ve gençlik dizisi The Magicians henüz çok popüler olmayan dizilerden biri. Belki efsaneler arasına girecek bir yapım olarak değerlendirilmeyecek ama henüz böyle bir şeyden söz etmek için çok erken, bunu bize zaman gösterecek. Bu diziyi efsane diziler arasında en yeni adaylardan biri olarak görmeme rağmen bazı kuşkularımın olduğunu söylemeden geçemem. Kurgusunu ne kadar çok beğensem bile dizideki olayların akışı bazı mantıksızlıkları ve saçma gidişatları da beraberinde getiriyor. Fantastik türünde bir dizi olduğundan mantıksızlıklar normaldir diye düşünebilirsiniz, ama bunlar daha çok konu dışına çıkan ya da dizinin senaryosundan bağımsız olarak ilerleyen olaylardan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bu yüzden de bu şekilde kurgulanmış bir dizi daha güzel ve ilgi çekici bir konuya sahip olabilirdi bence. Fakat bunları varsaymadan düşünecek olursak; kaliteli, güzel ve fantastik ile macera hayranlarının fazlasıyla ilgisini çekebilecek bir dizi olduğuna inanıyorum. Efektler ve görseller çok iyi, oyuncuları da çok sevdim. Dizinin yeni bölümlerini merak ediyorsunuz, ve ilginizi bir şekilde çekmeyi de başarıyor. Çünkü dizi size her yönden bir şeyler vermeye çalışıyor.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Esra

    The Magicians, kendi adıma konuşmam gerekirse ara ara sıkmış olsa da son sezonuyla şu an zirveye oynuyor. Yani sadece büyü okuluna giden gençler ve onların sorunlarını izlemiyorsunuz. Tanrılara kafa tutup onları yenmenin yollarını arayan, büyülü boyutlara gidip büyülü yaratıklarla yaşamalarını da görüyorsunuz.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Kakegurui

(Komedi, Gizem, Gerilim, Dram)

İlk bölümü 14 Ocak 2018 tarihinde MBS kanalında ya …

Devamını Oku

Breaking Bad

(Kötü Yola Sapma)

Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmı …

Devamını Oku

The Last Ship

(Son Gemi)

The Last Ship,  2014 Yılında ilk sezonu ile ekranl …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...