Dizi Öneri: Daredevil izlemeli miyim?

diziöneri daredevil

Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir.

Duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir.

Yaşadığı ve büyüğü yer olan Hell’s Kitchen‘da suç oranı tavan yapmıştır. Küçük yaşta mafya lideri Kingpin tarafından öldürülen babası için avukat olarak suçla savaşmayı seçen Murdock, adaletin mafyaya yetersiz kaldığını düşünür. Tamamıyla çeteler ve mafyaların elinde olan Hell’s Kitchen’a hak ettiği adaleti vermeyi ise kendine görev edinir.

Son derece iyi dövüşen Matt Murdock, artık gündüzleri suçla adalet yoluyla mücadele eden bir avukat, geceleri ise suçla, adaletsizlikle kendi yöntemleriyle savaşan ”Daredevil”dır.

 

Daredevil Oyuncular:

 • Charlie Cox – Matt Murdock (Daredevil)
 • Deborah Ann Woll – Karen Page
 • Elden Henson – Foggy Nelson
 • Toby Leonard Moore – James Wesley
 • Vondie Curtis-Hall – Ben Urich
 • Bob Gunton – Leland Owlsley
 • Ayelet Zurer – Vanessa Marianna
 • Rosario Dawson – Claire Temple (Night Nurse)
 • Vincent D’Onofrio – Wilson Fisk (Kingpin)
 • Jon Bernthal – Frank Castle (Punisher)
 • Élodie Yung – Elektra Natchios
 • Stephen Rider – Blake Tower

Daredevil Fragman

 

Daredevil izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Marvel ve Netflix işbirliğinin en iyi sonuçlarından biri olan Daredevil çizgi roman ve süper kahramanları sevenler için en iyi uyarlamalardan birisi. Gerek Daredevil rolünde Charlie Cox gerekse tv tarihindeki en iyi villain rollerinden birisi olan kingpini oynayan Daniel d’onofrio gerçekten çok iyi bir oyunculuk ile diziyi sürükleyici hale getiriyor. Bir de bunlara ek olarak ikinci sezonda solo dizisi bile çekilebilecek (şu an dizinin çekildiği söylentileri var.) bir karakter olan Punisher (Jon Bernthal) diziye dahil olarak Daredevil’i Marvelin tv tarafının en iyi dizisi yapıyor. Marvelin sinema evreninin aksine daha çok yetişkinlere hitap eden bir süperkahraman hikayesi olan dizi özellikle dövüş kareografileri ile izlenmeyi hakediyor.

İMDB:

8.8 İmdb Puanı; bu dizi bu puanı fazlası ile hak ediyor. Hatta daha fazla olmasına kimse hayır demez. Şimdilik 2 sezon gösterimi yapılan dizinin 3. sezonu 2018 yılında gösterime girecek.Bu arada Hells Kitchen’in şeytanını 2017 yılının sonlarına doğru The Defenders dizisi içerisinde de göreceğiz.

Bence sırf Punisher için bile izlenir…

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu Konuya 2 Kişi Yorum Yapmış Sende Yorum Yap

 1. Favori dizilerimden birisi kesinlikle herkesin izlemesini tavsiye ediyorum 🙂

 2. Diziyi seviyorum burda görünce gerçekten sevindim. izlenmesi gereken ve keyif alabileceğinizi düşünmekteyim. teşekkürler

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!