Yazar: Cem

Dizi Haberleri

Game of Thrones 8 Sezon 5 Bölüm YorumuMerhaba Dizi Severler.

Öncelikle 8 Sezon 5 Bölümü İzlemeyenler Bu Yorumu Okumasınlar!

Game of Thrones 8 Sezon 4 Bölümde Cersei’nin taht için ne kadar cani ve kalpsiz olacağını görmüştük. Missandei “Dracarys” diyerek boş yere senaristler tarafından öldürülmüştü. Dany’nin kin dolu bakışlarını görünce intikamın acı geleceğini anlamıştık.

Jon tahtı istemiyor ve Dany’nin Kraliçe olması hakkında görüşleri aynı ancak bölümün sonunda kararını değiştirecek gibi geliyor bana. Dany’nin yaptığı gereksiz katliam bütün gözleri üzerine topladı.

Ne yazık ki Lord Varys bu bölümde ölüyor. Jon’un Sansa’ya sır gibi sakla demesine rağmen Sansa’nın Varys’e söylemesi. Lord Varys’in de başkalarına kuş uçurması nedeni ile idamına karar verilmişti. Ve Fısıltıların Efendisi Lord Varys’ de idam edilerek öldü.

Arya ve Sandor Clegane (Tazı)’in Demir tahta bu kadar rahat elini kolunu sallaya sallaya girmesi çok enteresan. Onca asker var bir kişi de “Dur bakalım siz kimsiniz necisiniz?” diye sormuyor yüzü açık ortalıkta geziyorlar. Gerçi bir halta da yaramadılar. Tazı ve Dağ karşılaşması hariç. Çok sıradan bir karşılaşma oldu. Dağ’ın zombileştiğini ve ölümsüz olduğunu gördük. Cüce kafası dikildi vb. teorilerin hepsi yalan oldu kendi kafası ve direk kendisi. Sonuç ikisi de yandı.

4’üncü bölümde Dany Dragon ile Demir donanmadan kaçmıştı. Bizzat bu bölümde bir çok kişinin teorisi Drogon’a zırh giydirecek öyle dalacaktı ancak tahminler tutmadı. Dany ejderhasıyla birlikte Allah ne verdiyse yürü ya kulum diye daldı. Madem tek başına tüm şehri çok rahat bir şekilde yok edecektin önceki bölümde niye yapmadın? Her Bölümde olduğu gibi bu bölümde de mantık hataları çok fazla!

Cersei’nin Para ile tuttuğu paralı askerleri hiç bir halta yaramadı bari bir kaç kılıç sallasalardı. Hiç bir şey yapmadan hepsi yok oldu. Gri solucan’ın ve Dany’nin öfkesi bitirdi hepsini.

Dizinin sonunda Arya’yı gördük yanan şehri ter keder iken Arya bir suikast daha yapacak gibi görünüyor bu suikast’de Dany’e olacak çünkü bir katliam yaptı ve gereksiz bir katliamdı.

Geldik bir dizinin son bölümüne artık 6 bölüm 19 mayıs’da ekranlarda olacak. Bakalım neler olacak.

Ancak tahminim Danerys ölecek ve Taht Jon’a kalacak.

Dizi Öneri.

Bu yazıyı paylaşın:

BENZER HABERLER

Yabancı Dizi İzlemenin Yararları

Merhaba Öğrenci Arkadaşlar, Ev hanımları, Babaları …

Devamını Oku

Blade Runner Anime Serisi Oluyor

İlk olarak 1982 yılında vizyona giren Blade Runner …

Devamını Oku

American Gods Savaş Başladı İlk Sezon Finali

Merhaba Yabancı Dizi Sevenleri; American Gods İlk  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...

Yorumlar 1

1 Yorum
  1. User Avatar
    Nurdan gül

    Çok basit bir savaştı sal ejderhayı bütün kaleyi yok etsin. Tek bir karşılık yok